ROONEYJEVA DVA GOLA

Man. United pobjedom vratio prvo mjesto

Novim je dvama golovima Wayne Rooney odveo Manchester United do nove pobjede i povratka na prvo mjesto premierligaške ljestvice. U srazu 30. kola na Old Trafordu pao je Fulham (3-0).

Rooney je zabio u 46. minuti nakon duplog pasa odigranog s Portugalcem Nanijem za 1-0. U 82. minuti povisio je na 2-0 nakon lijepog prodora Dimitra Berbatova po desnoj strani i povratne prizemne lopte ne engleskog reprezentativca i najboljeg strijelca Premier lige, koji je u svom 28. prvenstvenom nastupu ove sezone zabio svoj 26. odnosno 27. gol.

Konačan je rezultat na ubacivanje Parka u 89. minuti postavio Berbatov zabivši svoj 11. prvenstveni pogodak.

Rooney je na ukupnom zbroju od 32 u pogotka za Manchester United ove sezone. Osim 27 u Premiershipu, četiri je zabio u Ligi prvaka, a još jedan u Carling Cupu. Ronaldov klupski rekord otprije dvije sezone iznosi 42 gola u sezoni. Može li ga Rooney prestići?

Nakon ove pobjede momčad Alexa Fergusona na ljestvici ima dva boda prednosti (66-64) ispred Chelseaja i Arsenala. Chelsea ima utakmicu manje.

Johnson spasio bod Cityju

Sunderland i Manchester City odigrali su 1-1 na Stadionu svjetla u dvoboju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Kenwyne Jones postigao je pogodak za Sunderland već u devetoj minuti, a domaćini su prednost držali sve do druge minute sudačke nadoknade, kada je 22-godišnji Adam Johnson velemajstorskim golom uspio spasiti jedan bod za Manchester City.

Loptu je, dosta iskosa s desne strane, udarcem lijevom nogom kojeg bismo mogli opisati i kao ''suhi list'', poslao pod gredu domaćeg gola, usprkos velikom broju domaćih igrača u kaznenom prostoru, pa i na samoj gol-crti.