BUNDESLIGA

Ibišević asistent za pobjedu Hoffenheima

Freiburg«s Ivica Banovic, left, and Freiburg's Cedrick Makiadi, right, challenge for the ball with Hoffenheim's Franco Zuculini, centre, during the German first division Bundesliga soccer match between SC Freiburg and1899 Hoffenheim in Freiburg, Germany, Sunday, Nov. 1, 2009. (AP Photo/Winfried Rothermel) ** ** NO MOBILE USE UNTIL 2 HOURS AFTER THE MATCH, WEBSITE USERS ARE OBLIGED TO COMPLY WITH DFL-RESTRICTIONS, SEE INSTRUCTIONS FOR DETAILS **
 AP / WRO

Nogometaši Hoffenheima pobijedili su Freiburg 1-0 u pretposljednjem srazu 11. bundesligaškog kola. Tri je boda gostima donio sve bolji brazilski napadač Maicosuel (23).

Ovoljetno pojačanje iz Botafoga zabilo je u 39. minuti fantastičan gol malo izvan 16-erca nakon što ga je proigrao BiH-reprezentativac Vedad Ibišević. Brazilcu je to drugi bundesligaški pogodak, Bosancu četvrta asistencija. Ima i četiri gola.

Ibišević je inače prema golu domaćeg vratara Pouplina uputio čak sedam udaraca.

Josip Šimunić odigrao je svih devedeset minuta u pobjedničkom sastavu, kao i kapetan, drugi BiH reprezentativac u redovima Hoffenheima, Sejad Salihović. Ibišević je napustio igru u 82. minuti.

Za domaće, kojima je ovo bio četvrti domaći ovosezonski poraz u šestoj utakmici, svih je devedeset minuta odradio Ivica Banović.

Hoffenheim na gostovanjima ove sezone ima učinak od triju pobjeda i triju poraza, bez remija.

U posljednjoj utakmici kola Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bochum 2-1 u debitantskom nastupu novog trenera gostiju Heika Herrlicha. Maik Franz u korist je gostiju najprije izjednačio autogolom, da bi potom ipak donio pobjedu domaćoj momčadi.

U Frankfurtskom je sastavu Zlatan Bajramović odradio posljednjih 25 minuta.