NAPETO DO KRAJA

Hoffenheim svladao St Pauli u samoj završnici

Cijeli dvoboj odigrali su i bosanskohercegovački reprezentivci Sejad Salihović i Vedad Ibišević

Nogometaši Hoffenheima proslavili su gostujuću 1-0 pobjedu u gostima kod novog prvoligaša St Paulija u 2. kolu njemačkog prvenstva.

Bio je to susret momčadi koje su u 1. kolu bile uspješne. Hoffenheim je doma uvjerljivo tukao Werdera (4-1), a St. Pauli je u gostima slavio kod Freiburga 3-1.

U ovome dvoboju je uspješnija bila gostujuća momčad u čijim je redovima Josip Šimunić odigrao cijelu utakmicu, a Boris Vukčević je ušao u igru u 70. minuti, a vrlo brzo nakon toga se silno radovao postignutom pogotku, ali samo nakratko, budući da ga je sudac poništio zbog zaleđa. Cijeli dvoboj odigrali su i bosanskohercegovački reprezentivci Sejad Salihović i Vedad Ibišević.

Upravo je Salihović bio asistent i za jedini pogodak na utakmici u 87. minuti. Izveo je korner s lijeve strane, a na ubačenu loptu je odlučno utrčao Vorsah, te ju je iz blizine zakucao u mrežu.

Tako je subota u Bundesligi definitivno bila dan gostiju, koji su proslavili pet pobjeda, a domaćini samo jednu, Werder protiv Kölna 4-2.

Bundesliga, 2. kolo:

Wolfsburg - Mainz 3-4 (Džeko 24, 28, Diego 30 / Rasmussen 39, Soto 48, Schürrle 58, Szalai 85)

Werder - Köln 4-2 (Frings 33-11m, Arnautovic 36, 90, Almeida 74 / Podolski 37, McKenna 90)

Eintracht - Hamburg 1-3 (Altintop 37 / Mathijsen 61, Van Nistelrooy 80, Guerrero 89)

Schalke - Hannover 1-2 (Jones 82 / Rausch 31, Abdellaoue 49)

Nürnberg - Freiburg 1-2 (Schieber 15 / Cisse 40-11m, 53)

St. Pauli - Hoffenheim 0-1 (Vorsah 87)

1. FC Kaiserslautern 2 2 0 0 5-1 +4 6 1

2. Hoffenheim 2 2 0 0 5-1 +4 6

3. Mainz 2 2 0 0 6-3 +3 6

4. Hamburger 2 2 0 0 5-2 +3 6

5. Hannover 2 2 0 0 4-2 +2 6