PREMIERSHIP

FOTO, VIDEO: CHELSEA - TOTTENHAM 3-0 Drogba sredio Spurse, pobjede Cityja i Arsenala, asistencija Jelavića

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja bili su uspješni u dvobojima 14. kola izdvojivši se na vrhu engleskog Premiershipa, s obzirom da je trećeplasirani Southampton izgubio na Emiratesu od Arsenala.

Chelsea je lošije počeo dvoboj s Tottenhamom, ali je u samo tri minute osigurao tri boda: pogocima Hazarda u 19. i Drogbe koji je zamijenio ozlijeđenog Diega Costu u 22. minuti. U drugom poluvremenu domaći su vrebali kontre, jednu je realizirao Loic Remy u 73. minuti za konačnih 3-0.

Chelsea - Tottenham : 19' Hazard by mclarendf11

Didier Drogba Goal - Chelsea 2-0 Tottenham... by pewdiepieofficia

Manchester City je, pak, preokrenuo rezultat na gostovanju u Sunderlandu, koji je poveo pogotkom Wickmana u 19. minuti, da bi ubrzo izjednačio Agüero (21.), a Jovetić u 39. , Zabaleta u 55. i ponovno Agüero u 71. minuti usmjerili bodove prema ‘plavome mjesecu’.

Manchester City VS Sunderland All goals and... by Goalshighlights

Arsenal je dugo lomio Southamton, a pogodak vrijedan pobjede postigao je Alexis Sánchez u 88. minuti, nakon što su gosti ostali s desetoricom, jer im se ozlijedio stoper Alderweireld, a Ronald Koeman je već bio napravio sve tri zimjene...

Arsenal 0-0 Southampton 03.12.2014 Highlights by ArsenalFansss

Everton je, pak, remizirao s Hull Cityjem (1-1). Domaći su poveli preko Lukakua (34.), izjednačio je pričuvni napadač Aluko (59.) na dodavanje našeg Nikice Jelavića, koji je odigrao cijeli meč.

Goal Aluko - Everton 1-1 Hull City - 03-12-2014 by RandomPR

Na ljestvici vodi Chelsea sa 36 bodova, Man. City ima 30, a treći Southampton 26.

REZULTATI

Arsenal - Southampton 1-0 (Sanchez 89)

Chelsea - Tottenham Hotspur 3-0 (Hazard 19, Drogba 22, Remy 73)

Everton - Hull City 1-1 (Lukaku 34 / Aluko 60)

Sunderland - Manchester City 1-4 (Wickham 19 / Aguero 21, 71, Jovetića 39, Zabaleta 55)

U utorak:

Crystal Palace - Aston Villa 0-1 (Benteke 32)

WBA - West Ham 1-2 (Dawson 10 / Nolan 35, Tomkins 45+3)

Burnley - Newcastle United 1-1 (Boyd 34 / Cisse 48)

Leicester City - Liverpool 1-3 (Mignolet 22ag / Lallana 26, Gerrard 54, Henderson 83)

Manchester United - Stoke 2-1 (Fellaini 21, Mata 59 / N'Zonzi 39)

Swansea City - QPR 2-0 (Sung-Yueng 78, Routledge 83)