UKRAJINSKA PREMIERLIGA

Eduardo i Srna požutjeli u pobjedi Šahtara

Šestu uzastopnu pobjedu, a sedmu ukupno, upisali su nogometaši Šahtara u utakmici osmog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva. Na svom su travnjaku bili bolji od Iličevca 1-0.

Darijo Srna, kapetan momčadi, odigrao je svih 90 minuta za ukrajinske prvake, a Eduardo da Silva uvodnih 56. Obojica su se hrvatskih reprezentativaca našla u nekoliko situacija u kojima su zaprijetili gostujućim vratima, no jedini gol na utakmici postigao je Willian u 61. minuti.

Također, obojica hrvatskih nogometaša opomenuta su žutim kartonima. Da Silva u minuti napuštanja travnjaka, a Srna u 89. Uz sedam pobjeda Šahtar ima i jedan remi (kod Metalurga 1-1).