I DALJE SE DRŽE

Bordeaux pobjedom zadržao vrh ljestvice

Vodeći Bordeaux, branitelj naslova prvaka, ovom je pobjedom opet pobjegao Montpellieru na drugom mjestu na tri boda razmaka
Girondins Bordeaux players celebrate after their team mate Marc Planus scored against Monaco during their French Ligue 1 soccer match at the Chaban Delmas stadium in Bordeaux, southwestern France, October 31, 2009. REUTERS/Regis Duvignau (FRANCE SPORT SOCCER)
 REUTERS

Momčad Bordeauxa očekivano je svladala Saint-Etienne s 3-1 na svom terenu u dvoboju 24. prvenstvenog kola u Le Championnatu.

Marokanski napadač Marouane Chamakh doveo je domaćina u vodstvo u 13. minuti, upisavši svoj 8. prvenstveni pogodak ove sezone u prvenstvu. On je i najbolji klupski strijelac u ligi, a Brazilac Wendel, koji je bio dvostruki strijelac, u 29. i 79. minuti, sada ima samo pogodak manje od njega, odnosno ukupno 7 golova u prvenstvu.

Za goste je poentirao Sako u 45. minuti, a ''zeleni'' su mogli potpuno zakoplicirati utakmicu da je njihov igrač Bergessio u 71. minuti, kod rezultata 2-1 za Bordeaux, uspio realizirati penal.

Gregory Sertic, kandidat za hrvatsku nogometni reprezentaciju, ušao je u igru u Bordeauxu u 74. minuti.

Vodeći Bordeaux, branitelj naslova prvaka, ovom je pobjedom opet pobjegao Montpellieru na drugom mjestu na tri boda razmaka. U ranijim nedjeljnim utakmicama 24. kola. Auxerre je golom Jelena pobijedio Rennes, dok su Lorient i Toulouse odigrali 1-1.