HAJDUK VARAŽDIN 3-0

Bijeli dobili i u 'drugoj brzini', prvijenci Vukovića i Luštice, vratio se Drago Gabrić

Hajduk je protiv Varaždina riješio sve u prvih 45 minuta. Strijelci su bili Vuković, Luštica i Tomasov
 Nikola Vilić/CROPIX

Odavno nije Hajduk tako lako došao do pobjede na Poljudu. Varaždin je danas samo sjena nekoć solidnog hrvatskog kluba, Bijeli su kao na nekakvom treningu u prvom dijelu stvarali akcije i postizali pogotke, u drugom su zadovoljni lako izborenim vodstvom posustali i dopustili gostima da se razmašu. Gostovanje Varaždina bila je prilika da svoje prvijence upišu Ivan Vuković i Steven Peter Luštica, dobra kulisa za povratak Drage Gabrića na nogometni travnjak. Još 21. svibnja odigrao je posljednju utakmicu, dva dana kasnije doživio onu tešku prometnu nesreću, prošao potom oporavak i rehabilitaciju, a jučer konačno svojim nastupom u matičnom Hajduku dokazao da su sve te nevolje stvar prošlosti te da je opet spreman za bavljenje svojim omiljenim poslom - nogometom.

Bez mnogo muke Hajduk je već u prvom poluvremenu obavio posao protiv nemoćnog Varaždina, lijepim pogocima stigao do visokog vodstva od 3:0.

1:0 - Vuković

Već u 2. minuti Bijeli su poveli. Dugu loptu Andrića prihvatio je Vuković, bez problema pretrčao Jhonnesa, zaobišao potom i vratara Drevena te lijevom nogom pogodio mrežu gostiju. Dobio je crnogorski igrač svoje prirodno mjesto u vrhu napada i odmah se pogotkom odužio treneru Balakovu, bio mu je to prvi prvenstveni gol.

Nisu gosti mislili samo na obranu, u nekoliko su navrata pokušavali zaprijetiti Hajduku, najopasniji su bili u 16. minuti kada je Tokić bio sam pred Subašićem, ali mu je loptu s noge izbio Andrić. No poluprilike bile su im uzaludne, prave šanse je stvarao i realizirao Hajduk.

U 19. minuti Bijeli su povisili na 2:0.

2:0 - Luštica

Sve je sam, i to jako lijepo, izveo Steven Luštica za svoj prvijenac. Na 18 metara od Varaždinovih vrata primirio je loptu, fintirao udarac lijevom i potom desnom nogom pogodio Drevenov donji desni kut.

Raspoloženi Vuković bio je na sceni i u 37. minuti, kontru Hajduka je umjesto da posluži slobodnog Anasa Sharbinija na lijevoj strani okončao je udarcem preko vrata.

3:0 - Tomasov

Već u 40. minuti Hajduk je imao 3:0. Sve je sam napravio Tomasov, nakon dodavanja Luštice probio je lijevu stranu obrane gostiju, potom zaobišao i vratara Drevena, i kada se činilo da je stigao u mrtvi kut, udarcem desnom nogom pogodio je praznu mrežu Varaždina.

Gosti su u 42. minuti zaprijetili preko Sačera koji je prešao Kukoča i Inohu, no pucao je preko gola. Valja spomenuti Kukoča, borio se na granici maksimuma, uputio nekoliko opasnih ubačaja te, sudeći po zasluženom pljesku, vratio naklonost splitske publike.

Drugi dio Hajduk je počeo u nižoj brzini, nisu se Bijeli previše trudili zaprijetiti gostujućim vratima, očito je za neambicioznu igru krivo visoko vodstvo koje su stekli u prvom poluvremenu. Bilo je nekoliko prilika s obje strane, ali uglavnom to je bila 'kamilica'.

90'+3' Završila je utakmica

90' Tri minute nadoknade pokazuje četvrti sudac

88' Golubar puca s 20 metara,Subašić

87' Sarić završava kontru Hajduka prejakom loptom za Anasa Sharbinija

83' Vugrinec podmeće lijepo loptu Sačeru ali brani Subašić

80' Glavina je presjekao lošu povratnu loptu Maloče prema svom vrataru i krenuo sam prema Subašiću, ali ga stiže Inoha i ometa ga pri udarcu

72' Varaždinci se trude napadati, Hajduk umrtvio utakmicu svjestan da će pobijediti

67' Jhonnes ponovno prijeti vratima Hajduka. Dobio je loptu u kaznenom prostoru i pucao, ali je Subašić istrčao i obranio

61' James je pucao s dvdesetak metara ali je vratar Vraždina Dreven to obranio

60' Vugrinec pada u kaznenom prostoru nakon dvoboja s Maločom ali sudac ne svira ništa

55' Jhonnes bježi po desnoj strani i puca, ali siguran je golman Hajduka

50' Nova šansa za Hajduk.Tukao je Luštica nakon povratne lopte Sharbinija

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Drago Gabrić se vratio nogometu nakon oporavka zamijenivši Tomasova

45' Kraj prvog poluvremena.

40' GOOL Luštica je odlično pronašao Tomasova koji zaobilazi vratara i zabija za povećanje vodstva

37' Vuković je probao s 20 metara ali lopta ide prekogola

34' Hajduk i dalje vodi 2-0 pred 7000 gledatelja

30' Gosti pokušavaju iz daljine iznenaditi Subašića, prvo je pucao Jhonnes s 30 metara, pa Vugrinec s 25

28' Varaždinci drže loptu u nogama ali ništa konkretno ne mogu napraviti

21' Inoha blokirao udarac Sačera unutar kaznenog prostora

19' GOOL Steven Luštica je bio strijelac s 20-ak metara, lijevom nogom je zabio u donji desni kut

16' Vugrinec je pokušao gurnuti u priliku Tokića, u posljednji trenutak Andrić je odbio loptu u korner.

13' Pokušaj loba Golubara s 40 metara ali Subašić nije morao ići po loptu u mrežu

11' Nakon pogotka utakmica je utihnula

2' GOOL pogodak je zabio Ivan Vuković nakon dodavanja Andrića