LE CHAMPIONNAT

Auxerre pobjedom protiv Le Mansa do vrha ljestvice

Auxerre team jubilate after Auxerre's Malian defender Adama Coulibaly scored a goal against Monaco during their French L1 football match on November 21, 2009 at the Abbe-Deschamps stadium in Auxerre. AFP PHOTO / JEFF PACHOUD
 JEFF PACHOUD

Nogometaši Auxerrea zauzeli su vrh ljestvice u francuskom nogometnom prvenstvu, doduše s utakmicom više od Montpelliera i dvije od branitelja naslova Bordeauxa.

Tim dvjema momčadima još predstoji odigrati svoje susrete 29. kola, s time da Bordeauxu predstoji i odrađivanje jednog otkazanog dvoboja. Kako bilo, Auxerreovi nogometaši svoje su napravili pobjedom 2-1 protiv Le Mansa koji je preko pogotka Helstada u 89. minuti "stavio" bod u "džep".

Ipak, Pedretti je sve stigao okrenuti i pomoći Auxerreu da upiše petu pobjedu u posljednjih šest prvenstvenih ogleda. Prvi je gol na utakmici, u 25. minuti, postigao Jelen.

Lorient je u posljednje tri utakmice osvojio sedam bodova, no na gostovanju kod pretposljednjeg Boulognea ostao bez ičega. Bilo je 2-0 za domaćina koji je, prije ove utakmice, posljednju domaću prvenstvenu pobjedu proslavio 6. prosinca (Lens 2-1).

Ogled Grenoblea i Monaca završio je bez pobjednika i golova, kao i bez nastupa hrvatskih nogometaša u redovima obiju momčadi.

Vedran Runje još je jednom sačuvao mrežu Lensa netaknutom. Ovaj puta u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola Le Championnata u kojoj su njegova momčad i Sochaux odigrali 0-0.

Lens je bio konkretniji sudionik utakmice, no put do mreže gostiju nisu pronašli. Ukupno je ovo četvrta uzastopna utakmica Lensa bez pobjede (dva remija, dva poraza).

Poredak na ljestvici, što se Lensa i Sochauxa tiče, ostao je nepromijenjen. Runjina je momčad i dalje petnaesta u poretku francuskog nogometnog prvenstva s bodom manje od Sochauxa na četrnaestom mjestu (36-35).