PRVACI SRUŠILI LEBRONA

AFP

Brooklyn Netsi upali su u crnu rupu iz koje nikako ne mogu izaći. Peti poraz zaredom protiv, barem na papiru, puno slabije momčadi samo je potvrdio veliku krizu u New Yorku. Netsima je zapaprio Jason Kidd, njihov prošlogodišnji trener, koji je s Milwaukee Bucksima slavio u Barclays Areni s 122-118 nakon nevjerojatne utakmice koja je završila nakon tri produžetka.

- Moramo pronaći način da se vratimo pobjedama. Teško je kada upadnete u ovakav niz - rekao je Joe Johnson, jedan od tragičara poraza od Bucksa.

Kraj prvog produžetka sasvim sigurno će se dugo pamtiti. Netsi su kod izjednačenog rezultata imali posljednji napad, ali Williams je neoprezno dodao Knightu u kontru. Posljednje sekunde su isticale, Knight je krenuo sam prema košu, ali je promašio čisto polaganje! Kidd se uhvatio za glavu, a Netsi nisu mogli vjerovati kakvu su šansu dobili... Međutim, na kraju je nisu iskoristili, a upravo je Knight bio čovjek odluke. U drugom produžetku tricom je osigurao novih dodatnih pet minuta, a u trećem je stavio ključna slobodna bacanja. Netsi su imali dvije lopte za novi produžetak ili pobjedu, ali promašili su Bogdanović i Johnson.

Prvi strijelac Netsa bio je Brook Lopez s 26 poena, a odmah iza njega smjestio se Bogdanović. Hrvatski košarkaš zabio je 19 poena uz ne baš briljantni šut (ukupno 7-16, trice 4-11). Dodao je i sedam skokova.

Indiana Pacersi su srušili Charlotte sa 88-86 neobičnim košem Solomona Hilla u posljednjoj sekundi. Damjan Rudež nije se pretjerano naigrao, u samo 5 minuta zabio je jednu tricu.

U derbiju večeri, možda i čitave lige, San Antonio Spursi su u gostima sredili Cleveland s 92-90. Apsolutni tragičar utakmice bio je LeBron James koji Popovichevu dužinu vjerojatno više ne može vidjeti ni nacrtanu. Prvo je 30-ak sekundi prije kraja poslao jednu loptu van terena, a u posljednjem napadu krenuo je u dribling i - pogubio se.

- Jednostavno sam izgubio loptu, ponekad se i to dogodi. Ali nećemo plakati, napredak Cavsa je itekako vidljiv - rekao je LeBron.

Kod Spursa su najefikaniji bili Duncan i Diaw, oba su zabili 19 koševa, a kod Cavsa je bio najbolji Varejao s 23 poena. Irving je dodao 20, a LeBron je zabio samo 15...

Rezultati susreta NBA lige:

Indiana - Charlotte 88 - 86 (Damjan Rudež je za Indianu odigrao pet minuta i postigao tri koša)

Houston - LA Lakers 92 - 98

Brooklyn - Milwaukee 118 - 122 (produžetak) (Bojan Bogdanović je za 47 minuta zabio 19 koševa uz sedam skokova za Brooklyn)

3. Denver 4 7 .364 4

4. Minnesota 3 7 .300 4 1/2