NBA LIGA

LA Clippersi su pobijedili Memphis u gostima sa 101-81 i to sjajno odradivši drugo poluvrijeme (61-39)

U noći s četvrtak na petak su odigrane tri utakmice u NBA ligi, te je zanimljivo da su dvije završile s dvadeset poena prednosti za jednu od momčadi, a jedna s trideset. Veliko je iznenađenje poraz Miami Heata kod Chicaga. Bilo je čak 107-87 za Bullse koji, dakako, igraju bez svog najboljeg igrača Derricka Rosea, ali već dulje vrijeme slove kao momčad protiv koje prvak lige nikako ne voli igrati.

Chicago je vrlo brzo preuzeo kontrolu rezultata i igre, u trećoj četvrtini je bilo i 25 razlike, a sve je i završilo uvjerljivom pobjedom. Joakim Noah je sa 17 poena i 15 skokova bio prvi igrač utakmice, ali su njemu uz bok bili i Carlos Boozer (27 poena i devet skokova), te Luol Deng (20 poena, po pet skokova i asistencija).

Chicago je razbio očajni Miami u skoku (49-27), a valja reći da su domaći košarkaši gađali i kompletni šut iz igre, kao i tricu, uz 50 posto i više.

Njuorški je derbi završio uvjerljivom 113-83 pobjedom New Yorka kod Brooklyna. Knicksi su razbili sastav Jasona Kidda, igrača koji je prošle sezone u New Yorku okončao karijeru, a time je New York i prekinuo dugački niz od devet poraza zaredom.

Carmelo Anthony je ubacio 19 poena uz 10 skokova i šest asistencija. Iman Shumpert je ubacio 17, a Andrea Bargnani 16 prije no što je bio isključen u posljednjoj četvrtini.

LA Clippersi su, pak, sa 101-81 pobijedili Memphis u gostima i to sjajno odradivši drugo poluvrijeme (61-39).

Klupa Clippersa je bila ključna u odvajanju, pa su tako ogled sa po 15 poena završila dvojica igrača s klupe ( Jamal Crawford i Darren Collison). Isti broj poena, uz 14 skokova, je imao DeAndre Jordan, dok je Chris Paul ubacio 15 poena uz osam asistencija.

NBA liga, četvrtak:

Brooklyn - New York 83-113 (Lopez 24p, 9s / Anthony 19p, 10s, 6a, Shumpert 17p, 6s)

Chicago - Miami 107-87 (Noah 17p, 15s, 3a, Boozer 27p, 9s / James 21p, 5s)

Memphis - LA Clippers 81-101 (Randolph 12p, 12s / Paul 15p, 4s, 8a, Jordan 15p, 14s, 3bl)

21. lipanj 2024 08:00