BORBA NA ZAPADU

DALLAS - FEBRUARY 24: Jason Kidd #2 of the Dallas Mavericks runs the court after making a three-point shot against the Los Angeles Lakers on February 24, 2010 at American Airlines Center in Dallas, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Ronald Martinez/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==

U trećem su pokušaju ove NBA sezone košarkaši Los Angeles Lakersa napokon uspjeli svladati Denver Nuggetse. U Staples Centeru u nedjelju je bilo 95-89 za prvoplasiranu protiv drugoplasirane momčadi Zapadne konferencije.

Lakersi su do pobjede došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini (28-19), ali i kompletnom drugom poluvremenu kojeg su iskoristili da nadoknade jedanaest poena prednosti gostujuće momčadi iz trećeg perioda igre.

Učinili su to unatoč indisponiranosti pri šutu svoje prve zvijezde Kobea Bryanta koji je iz igre pogodio tek tri lopte iz sedamnaest pokušaja. Utakmicu je okončao s 14 poena i 12 asistencija.

Denver u posljednjih četiri minute i deset sekundi utakmice nije postigao koš iz igre što ih je odvelo u poraz nakon tri uzastopne pobjede.

Lamar Odom ubacio je 20 poena (devet u posljednjoj četvrtini) i uhvatio 12 lopti za Lakerse kod kojih je dobar bio i Pau Gasol s 15 ubačenih koševa i 14 skokova.

Najbolji kod Denvera bio je Nene Hilario s double-double učinkom od 14 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Nakon ranih nedjeljnih ogleda u NBA ligi (San Antonio - Phoenix i LA Lakers - Denver) još ih je šest odigrano u nastavku programa u kojima su uglavnom vladali domaćini.

Pet utakmica je završilo njihovim pobjedama, a sedmu zaredom su upisali košarkaši Dallasa. Pred svojim navijačima su Dirk Nowitzki i društvo pobijedili New Orleans 108-100 koji i dalje igra bez najboljeg igrača Chrisa Paula, a kada je tako, onda je i mnogo teže naškoditi jakim suparnicima u Zapadnoj konferenciji.

Dallas je tijekom utakmice imao i 25 poena viška, no gosti su ipak uspjeli zanimljivim učiniti završnicu približivši se na 101-97 dvije i pol minute prije kraja. No, do završnog koraka pri preokretu nisu došli.

Njemački košarkaš je opet bio predvodnik svega dobroga u momčadi Dallasa, te je utakmicu završio sa 36 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Milwaukee je imao šest pobjeda zaredom nakon što je obavio promjenu i iz Chicaga doveo Johna Salmonsa. Taj je igrač sjajan bio i kod Atlante (32 poena, osam skokova i četiri asistencije), ali na teškom gostovanju ipak nisu upisali novi uspjeh. Pali su u produžetku 106-102.

Joe Johnson je za domaćine postigao devet od ukupno 24 poena postigao u produžetku, dok je jaku potporu opet imao u Joshu Smithu (22 poena, 15 skokova i šest asistencija).

Nakon ozljede se u sastav Miamija vratio Dwyane Wade, ali malo je to pomoglo klubu u floridskom derbiju. Orlando je pobijedio 96-80, a Miami je time ispao iz kruga osam najboljih na Istoku, odnosno trenutačno je bez plasmana u doigravanje.

NBA liga:

Los Angeles Lakers - Denver 95-89 (Odom 20p, 12s, 4il, 4ol, Gasol 15p, 14s / Hilario 14p, 11s)

New Jersey - Washington 85-89 (Jianlian 20p, 19s / Blatche 36p, 15s, Foye 16p, 5s)

Atlanta - Milwaukee 106-102, nakon produžetka (Smith 22p, 15s, 6a, Johnson 24p / Salmons 32p, 8s, 4a)

Orlando - Miami 96-80 (Lewis 22p, J.J. Redick 15p, 3s, 3a / Wade 21p, 5s, 5a)

Oklahoma City - Toronto 119-89 (Durant 29p, 6s, Westbrook 14p, 10a / DeRozan 13p, 7s)

Sacramento - LA Clippers 97-92 (Evans 22p, 5s, 3a, Hawes 16p, 9s / Kaman 18p, 11s)

Dallas - New Orleans 108-100 (Nowitzki 36p, 8s, 7a, Butler 19p, 5s / Collison 35p)

San Antonio - Phoenix 113-110 (Ginobili 21p, 6s, 8a, Duncan 21p, 10s / Stoudemire 41p, 12s)