SERIJA SE NASTAVLJA

Uvjerljiva Cibona, tijesni porazi Zagreba i Cedevite

Damir Krajač / Cropix

Košarkaši Cibone nastavljaju s odličnim igrama u regionalnoj NLB ligi. U osmom su kolu došli i do osme pobjede, u Draženovom domu je pala Budućnost.

Zagrepčani su goste iz Podgorice ispratili sa 79-54, prikazavši vrlo uvjerljivu igru tijekom svih 40 minuta.

Koliko je Cibona u utorak bila dominantna, posebno u obrani, svjedoči i podatak da je do poluvremena odjurila na 44-19! U nastavku su košarkaši Velimira Perasovića mirno čuvali prednost i sačuvali neporaženost u regionalnom natjecanju ove sezone.

U ujednačenoj Ciboninoj momčadi posebno se ipak istaknuo Lukša Andrić s double-double učinkom, 14 poena i deset skokova. Podjednako ga je dobro pratio i Tomislav Zubčić s 13 koševa i osam skokova, a dvoznamenkasti broj poena upisao je i Marko Tomas (12). Podgoričane je s 15 poena predvodio Marko Simonović.

Nakon što je Cibona kao domaćin uvjerljivio svladala Budućnost 79-54 u prvoj utakmici 8. kola regionalne košarkaške NLB lige, u kasnijim terminima su Zagreb i Cedevita pretrpjeli poraze.

Zagreb je izgubio u Širokom 74-72 od istoimenog domaćina, te je pretrpio tek drugi poraz u ovome natjecanju ove sezone. Kapetan domaće momčadi Šime Špralja pogodio je tricu u zadnjem napadu domaćina za pobjedu Širokog. Bio je to njegov 13. koš na utakmici. Još efikasniji bio je kod Širokog Chester Mason s 20 poena. U Zagrebu su najbolji bili Ante Tomić s 24 koša (10-14 za dva poena, 4-5 slobodna bacanja), Damir Mulaomerović s 14 poena i 9 asistencija, te Luka Žorić s 12 koševa. Domaćini su imali 15 skokova i pet osvojenih lopti više od Zagreba, te pet izgubljenih lopti manje.

Cedevita je u Podsusedu izgubila od ljubljanske Olimpije 73-70. Zagrepčani su u drugom poluvremenu imali i 12 poena prednosti, ali su mizerno loše odigrali treću četvrtinu u kojoj su postigli tek 3, a primili 17 koševa. Andrija Žižić briljirao je kod domaćina s 29 koševa (10-12 iz igre, 9-11 iz slobodnih bacanja), imao je vrijednosni indeks valorizacije 38, ali niti to nije bilo dovoljno. Olimpiju su predvodili Sašo Ožbolt sa 17 i Matthew Walsh sa 16 koševa.

Dodajmo da je Helios kao domaćin pobijedio Bosnu 66-60.

Košarkaši Zadra svoj će dvoboj 8. kola u gostima kod Hemofarma odigrati tek 26. siječnja sljedeće godine.