POČETNIH 0-18

Netsima negativan startni rekord NBA lige

Reuters

Nikada niti jedna momčad od osnutka NBA lige nije startala s 18 uzastopnih poraza bez pobjede. Ipak, kriza u New Jersey Netsima potvrđena je upravo tim, negativnim rekordom lige.

Omjerom 0-17 Netsu su izjednačili neslavni rekord u najjačoj svjetskoj košarkaškoj ligi, te stali uz bok generaciji Miami Heata iz sezone 1988/89, kao i onoj Los Angeles Clippersa u lockout-sezoni 1999. godine. Dolaskom Dallasa u East Rutherford Netsi su arhivirali te dvije momčadi i sami zauzeli tron kojim se nikada neće moći pohvaliti. Što je još gore, krizi se kraj ne nazire...

U svom drugom dolasku u New Jersey od kada je dres Netsa zamijenio onim Dallas Mavericksa Jason Kidd je još jednom pokazao svestranost i s 16 poena, osam skokova i deset asistencija pomogao teksaškoj momčadi da svlada njegovu bivšu 117-101. Standardno i očekivano dobar bio je Dirk Nowitzki s 24 koša, sedam asistencija i osam skokova, a zastrašujuće zvuči podatak da su Mavsi u drugoj četvrtini utakmice napunili koš domaće momčad ubacivši čak 49 poena.

Također, Mavsi su ubacili 17 od početnih 19 pokušaja, brzo se otisnuli na +27 i do kraja utakmice stigli i odmoriti svoje nositelje igre. U prvome poluvremenu preciznost šuta iznosila im je nevjerojatnih 81 posto.

Netsima je i publika okrenula leđa, pa se u IZOD Centru sakupilo tek oko 11.700 gledatelja, od kojih ih je mnogo napustilo dvoranu i prije kraja utakmice. Ne i dva navijača s kapama Djeda Božićnjaka koji su svoje nezadovoljstvo iznijeli noseći na glavi papirnatu vrećicu na kojoj je pisalo 0-18.

Atlanta Hawksi su odigrali strašnu napadačku utakmicu te su slomili Toronto Raptorse 146-115. Podsjetili su na 30. siječanj 1993. godine kada su slavili protiv Philadelphije 149-123. Na ovoj utakmici čak devetorica su prebacila dvoznamenkast broj poena, što Hawksima nije uspjelo od 4. prosinca 1987. i utakmice protiv New Jerseyja. Strijelce je predvodio Horford s 24 koša, a svakako valja naglasiti i da je sedmi strijelac lige, Torontov Chris Bosh (prosjek 25.2 po utakmici) ubacio samo dva poena u 16 minuta igre.

Ono što je trebao biti derbi večeri pretvorilo se u laku pobjedu Clevelanda protiv Phoenixa (107-90). Dvije asistencije nedostajale su LeBronu Jamesu do triple-double učinka, Shaquille O'Neal je svojoj bivšoj momčadi isporučio 12 poena uz devet skokova, no utakmica je imala poseban značaj i za Zydrunasa Ilgauskasa. Litavski je centar, naime, postao klupski rekorder u broju odigranih utakmica. Bila mu je ovo 724. u dresu Cavsa, čime je nadmašio Dannyja Ferryja, bivšeg suigrača i generalnog menadžera kluba.

Zaglušujući uzvici "ZZZZZZZ" rasparali su Quicken Loans Arenu i podržali Ilgauskasa (rekordera i po broju skokova i blokada) u njegovoj noći.

- Nikada na terenu nisam bio bliže suzama - kazao je Ilgauskas oduživši se s 14 poena i šest skokova u 20 minuta igre.

Na kraju kažimo i da jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi, Roko Leni Ukić nije dobio priliku za igru u gostujućem porazu svog Milwaukeeja kod Washingtona 102-104.

NBA liga, srijeda:

Los Angeles Clippers - Houston Rockets 85-102 (Camby 9p, 19s, 5ol / Brooks 22p, 5a, 6il, Budinger 19p, 5s)

Sacramento Kings - Indiana Pacers 110-105 (Evans 26p, 5s, 6a, 4il, Hawes 21p, 7s / Granger 33p, 4il)

Chicago Bulls - Detroit Pistons 92-85 (Rose 19p, 4s, 6a, Noah 7p, 14s, 5a, 3bl / Stuckey 17p, 9s, 4a, 4il)

Oklahoma City - Philadelphia 76ers 117-106 (Durant 33p, 5s, Green 19p, 6s, 4a / Iguodala 28p, 6s, 5a, 4il)

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 95-97 (Gomes 20p, 5s / Randolph 20p, 10s, Conley 20p)

New Jersey Nets - Dallas Mavericks 101-117 (Douglas-Roberts 24p, 5il / Nowitzki 24p, 7s, 8a, Kidd 16p, 8s, 10a, 4il, 5ol)

Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 107-90 (James 12p, 8s, 10a, O'Neal 12p, 9s / Frye 22p, 7s)

Orlando Magic - New York Knicks 118-104 (Lewis 20p, 11s, Howard 19p, 12s, 4il / Chandler 24p, 5s)

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 104-102 (Arenas 22p, 9a, Jamison 15p, 9s / Ridnour 20p, 4s, 6a)

Atlanta Hawks - Toronto Raptors 146-115 (Horford 24p, 7s, Johnson 12p, 6s, 11a / DeRozan 21p)

15. rujan 2024 23:43