QPR - LIVERPOOL 2-3

VIDEO Redsi do bodova u ludoj završnici. Kranjčar na klupi, Lovrenu 90. minuta

Piše: HinaObjavljeno: 19. listopad 2014. 18:52

U osmom kolu Premiershipa Liverpool je u nevjerojatnoj završnici došao do pobjede na gostovanju kod QPR-a. Iako je londonska momčad dominirala cijelim susretom, Redsi su se provukli i slavili 3-2.

Utakmicu igranu na Loftus Roadu obilježila su dva autogola kojima su si igrači QPR-a presudili. Najprije je Richard Dunne na centaršut Glena Johnsona nespretno reagirao i doveo goste u vodstvo, a u 95. minuti istu je stvar napravio Steven Caulker na ubacivanje Raheema Sterlinga.

U međuvremenu je Eduardo Vargas uspio dva puta poravnati stanje na terenu, ali brze kontre i traljave obrambene reakcije koštale su momčad Harryja Redknappa pozitivnog rezultata.

Drugi gol gostiju, zabio je Philippe Coutinho u 90 minuti. Dakle vremena posljednja četiri gola - 87. minuta (Vargas), 90. minuta (Coutinho), 92. minuta (Vargas), 95. minuta (spomenuti autogol).

- Da budem iskren, u šoku sam. Imali smo jako, jako puno sreće danas - rekao je kapetan pobjedničke momčadi Steven Gerrard.

Trebao je ovo biti dvoboj dvojice hrvatskih reprezentativaca, Dejana Lovrena i Nike Kranjčara. Međutim, ovaj drugi ima ozlijeđen nožni palac te nije mogao nastupiti. Lovren je za crvene odigrao cijelu utakmicu i odnio nekoliko duela u valu napadata QPR-a.

Da je bilo samo malo više sreće u prvom poluvremenu, onakav kaos na kraju utakmice vjerojatno se ne bi iscenirao. Prvo je prijetio Charlie Austin koji nije uspio svladati Simona Minogleta, a u odbijancu je slabo reagirao.

U nastavku je nevjerojatnu priliku zapucao Leroy Fer. Dobio je idealnu loptu na sedam metara, ali šut je završio na gredi, baš kao i onaj od nekoliko minuta kasnije kada je glavom još jednom zatresao okvir gola.

S druge strane, mora se izdvojiti i Mario Balotelli koji je u drugom djelu, nakon odbijanca, promašio apsolutno prazan gol pa se promašaj Nizozemca više nije činio tako strašnim.

Ova utakmica neodoljivo podsjeća na susret ovih dviju momčadi iz ožujka 2012. godine. Ta se utakmica također igrala na LoftusRoadu, ali je imala sretan kraj za domaćine. Naime, Liverpool je vodio 0-2 do 77. minute kada je usljedio veliki preokret okončan golom Jamiea Mackiea u 91. minuti.

U susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Stoke City je pobijedio Swansea City 2-1 ostvarivši treću pobjedu sezone.

Gosti su poveli golom Wilfrieda Bonyja iz sumnjivo dosuđenog jedanaesterca u 34. minuti. U samoj završnici prvog dijela sudac Michael Oliver je 'poklonio' kazneni udarac i domaćinu, a realizirao ga je Charlie Adam. Pobjedu domaćinu donio je Jonathan Walters u 76. minuti.

REZULTATI:

Stoke City - Swansea City 2-1 (Adam 43-11m, Walters 76 / Bony 34-11m)

QPR - Liverpool 2-3 (Vargas 87,90+2 / Dunne 67-autogol, Coutinho 90, Caulker 90+5-autogol)

U subotu:

Newcastle United - Leicester 1-0 (Obertan 71)

Crystal Palace - Chelsea 1-2 (Campbell 90 / Oscar 6, Cesc Fabregas 51)

Everton - Aston Villa 3-0 (Jagielka 18, Lukaku 48, Coleman 76)

Southampton - Sunderland 8-0 (Vergini 12-autogol, Pelle 18,69, Cork 37, Bridcutt 63, Tadić 78, Wanyama 79, Mane 86)

Burnley - West Ham 1-3 (Boyd 60 / Sakho 49, Valencia 54, Cole 70)

Arsenal - Hull City 2-2 (Sanchez 13, Welbeck 90+1 / Diame 17, Abel Hernandez 46)

Manchester City - Tottenham 4-1 (Aguero 13,20-11m,68-11m,75 / Eriksen 15)