MONTERREY

Vekić i Mrdeža u 2. kolu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. travanj 2013. 23:42

Hrvatska 16-godišnja tenisačica Donna Vekić izborila je 2. kolo WTA turnira u meksičkom Monterreyu pobjedom nad osam godina starijom Amerikankom Julijom Cohen...

Za svega sat i 16 minuta igre Vekić je slavila rezultatom 6-0, 6-4 u prvom međusobnom duelu protiv 24-godišnje Cohen. U prvom setu Vekić je odigrala svega 15 poena na svom početnom udarcu, te je osvojila njih 12. Protiv servisa je pak uhvatila 14 poena i s tri breaka iz sedam prilika bez ikakvih problema uzela prvi set.

U drugoj je dionici Amerikanka malo zakomplicirala meč i povela s 4-3 uz break, no Vekić s tri uzastopna gema, od čega su dva bila breakovi, uzima drugi set, ujedno i meč.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv mlađe sestre Radwanske, Urszule, koja je dan ranije u tri seta savladala Mariju Sanchez.

Tereza Mrdeža također se plasirala u 2. kolo, nakon uspješno odrađenih kvalifikacija Mrdeža je u 1. kolu svladala Ruskinju Dariju Gavrilovu sa 6-4, 6-2. U 2. kolu Mrdeža će igrati protiv Ruskinje Anastazije Pavljučenkove.