US OPEN

Teška pobjeda Ane Konjuh

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. rujan 2013. 00:27

Mlada hrvatska tenisačica Ana Konjuh prošla je i drugi test na juniorskom US Openu. No, nije joj bilo lako, sa 6-3, 7-5 je Konjuh slavila protiv Amerikanke Kaitlyn McCarthy...

Imala je Konjuh mnogo više break-prilika od suparnice (16-6), je napravila i tri breaka više (7-4), ali se u drugom setu rasplamsala velika borba. Nakon što je Konjuh dobila prvi set McCarthy je odmah na startu drugoga uzvratila breakom. No, Konjuh nije dopustila moguće igranje napetog trećeg seta, već je vratila zaostatak, a potom na samom kraju pobjegla suparnici s novim breakom za potvrdu pobjede 6-3, 7-5. U drugom se setu dogodilo, inače, sedam break-gemova.

Meč je trajao jedan sat i 27 minuta, a Konjuh je imala vidljivih problema u igri nakon svog drugog servisa. Tada je osvojila tek 39 posto poena (11 od 28).

Nova suparnica mlade Hrvatice, u osmini finala, bit će pobjednica meča Rumunjke Ioane Ducu i Amerikanke Catherine Bellis.