WTA BAKU

Vekić svladala Schiavone

Osječanka je osvajačici Roland Garrosa iz 2010. uspjela čak šest puta oduzeti servis, a u drugom setu je nanizala šest gemova za prilično uvjerljivu pobjedu za koju joj je bilo potrebno 78 minuta
Piše: HinaObjavljeno: 27. srpanj 2015. 19:55

Hrvatska tenisačica Donna Vekić igrat će u 2. kolu WTA turnira u Bakuu, nagradnog fonda 226.750 dolara, nakon što je u ponedjeljak u prvom kolu sa 6-4, 6-2 nadigrala bivšu pobjednicu Roland Garrosa Talijanku Francescu Schiavone (WTA - 89.).

Vekić (WTA - 140.) je u oba seta hvatala početni zaostatak od 0-2 kako bi stigla do prve pobjede na WTA turnirima nakon što je u Parizu stigla do 3. kola. Osječanka je osvajačici Roland Garrosa iz 2010. uspjela čak šest puta oduzeti servis, a u drugom setu je nanizala šest gemova za prilično uvjerljivu pobjedu za koju joj je bilo potrebno 78 minuta.

Bio je to prvi dvoboj Vekić i Schiavone koja je prošlog tjedna na turniru u Istanbulu stigla do četvrfinala. Hrvatsku Fed Cup reprezentativku će u 2. kolu čekati bolja iz dvoboja Čehinje Kristyne Pliškove (WTA - 111.) i Kineskinje Lin Zhu (WTA - 126.), što će biti dobra prilika za Vekić da se domogne prvog četvrftinala na WTA turnirima, u kojem je posljednji put bila u travnju 2014. kad je osvojila svoj jedini naslov na turniru u Kuala Lumpuru.

Turnir u Bakuu mogao je u ponedjeljak izgubiti prvu nositeljicu, ali je Anastazija Pavljučenkova uspjela spasiti četiri meč-lopte protiv Jelizavete Kuličkove u desetom gemu trećeg seta te u odlučujućem tie-breaku doći do pobjede i plasmana u 2. kolo.