ATP SANTIAGO

Veić u finalu protiv Capdeville

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 10. ožujak 2012. 20:37

Hrvatski tenisač Antonio Veić nastavio je s odličnim igrama ovog tjedna na ATP Challenger turniru u glavnom čileanskom gradu Santiagu, te će u nedjelju igrati za naslov pobjednika...

U polufinalu je Veić, 180. tenisač na svijetu, pobijedio Brazilca Fernanda Rombolija 7-6(3), 6-3. Meč je trajao jedan sat i 55 minuta, a recimo da je Romboli trenutačno 450. igrač na ljestvici, te je u glavni turnir u Santiagu došao iz kvalifikacija. Bio je ovo njihov prvi međusobni meč u karijeri.

Romboli je kod vodstva 5-4 u prvom setu imao nekoliko prilika za osvajanje uvodne dionice. No, Veić se izvukao iz svih problema, a potom je uzeo tie-break sa 7-3. Takav epilog prvog seta otvorio je put Veiću do kasnijeg lakog slavlja. U drugom je setu osvojio 12 poena više, te je pet break-prilika pretvorio u dvostruko oduzimanje servisa suparnika za finale.

Tamo ga čeka domaći tenisač Paul Capdeville, 137. igrač na svijetu. Nikada Veić i Capdeville nisu igrali međusobno, a recimo da je u polufinalu Čileanac sa 6-4, 6-4 pobijedio Francuza Rufina.