ATP LONDON

Rafa Nadal svladao Wawrinku, izborio polufinale i osigurao broj 1 na kraju godine

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. studeni 2013. 00:11

Po treći puta u karijeri španjolski tenisač Rafael Nadal okončat će kalendarsku godinu na prvom mjestu ATP ljestvice.

U meču 2. kola skupine A na ATP Finalsu u Londonu Nadal je sa 7-6(5), 7-6(6) savladao Švicarsa Stanislasa Wawrinku. Nadalu je pobjeda osim svjetskog broja jedan ispred Novaka Đokovića osigurala i plasman u polufinale.

Nadalu je ovo bila 12. pobjeda u isto toliko međusobnih ogleda protiv Wawrinke uz set-razliku 26-0, ali se za nju morao itekako dobro pomučiti.

U posljednjem kolu skupine Nadal si sada protiv Čeha Tomaša Berdycha može dopustiti malo opuštanja.

Češki tenisač Tomaš Berdych pobijedio je sa 6-4, 6-4 Španjolca Davida Ferrera u ogledu 2. kola skupine A, na završnom ATP Finals turniru u Londonu.

Berdych je time zadržao nadu za prolaz u polufinale nakon startnog poraza protiv Wawrinke, makar je loša vijest za njega što u zadnjem kolu igra protiv Rafaela Nadala.

Posve zasluženo je Berdych slavio u ogledu protiv Ferrera jer u cijelom meču suparniku nije dopustio niti jednu break-loptu, a sam ih je imao čak devet od kojih je iskoristio po jednu u svakom setu.

Inače, nakon prvog servisa u današnjem meču Berdych je osvojio čak 96 posto poena (29 od 30, a 16 od 16 u drugom setu). Ferrer je bio potpuno nemoćan i ne čudi što je relativno lako pao poslije jednog sata i 23 minuta igre.

U zadnjem kolu skupine igraju Nadal i Berdych, te Wawrinka i Ferrer.