WTA OSAKA

Mirjana Lučić u 2. kolu

Lučić je nakon gotovo dva sata borbe slavila sa 4-6, 6-3, 6-4 protiv 19-godišnje Luksike Kumkhume, koja je glavni turnir izborila kroz kvalifikacije
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 09. listopad 2012. 12:53

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u japanskoj Osaki. Lučić je nakon gotovo dva sata borbe slavila sa 4-6, 6-3, 6-4 protiv 19-godišnje Luksike Kumkhume, koja je glavni turnir izborila kroz kvalifikacije...

Naša je tenisačica očajno krenula u susret i nakon svega šest gemova igre našla se u zaostatku 1-5. Uspjela je Lučić (30) vratiti jedan break zaostatka, ali kod drugog servisa Tajlanđanke za set nije imala odgovora.

No, nakon slabog prvog seta Lučić se pribrala i zaigrala bolje, prvenstveno na svom servisu koji je do kraja susreta izgubila još samo jednom, ponudivši svega dvije prilike za break.

S jednim oduzetim servisom gemom kod rezultata 2-1 za našu tenisačicu, Lučić je osigurala drugi set i poravnanje na 1-1. Napravila je Lučić prva break i u odlučujućem setu (3-2), ali ga odmah potom i izgubila. No, još je jednom bila oštra na servisu Kumkhume, te ponovno oduzela početni udarac za 4-3, a prednost više nije ispuštala.

U 2. će kolu 220 tisuća eura vrijednog turnira Lučić zaigrati protiv Južnoafrikanke Chanelle Scheepers, koja je pak drugo kolo izborila pobjedom protiv Alexe Glatch 6-4, 6-1. Bit će to prvi susret ovih dviju tenisačica na WTA Touru.