WTA NANJING

Martić "biciklom" do 2. kola

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. listopad 2013. 09:57

Hrvatska tenisačica Petra Martić izborila je 2. kolo WTA turnira u kineskom Nanjingu prvom pobjedom nad Ruskinjom Verom Duševinom u trećem međusobnom susretu.

Nakon svega 58 minuta igre Martić je sa 6-0, 6-0 pomela rusku tenisačicu, koja ju je svladavala u prva dva odigrana dvoboja 2009. i 2010. godine. Nakon tri uzastopna poraza na trima posljednjim turnirima Splićanka (22) je konačno odigrala odličan susret i u potpunosti nadigrala 120. igračicu svijeta, četiri mjesta slabije rangiranu.

Martić je u šest navrata oduzimala početni udarac Ruskinji (iz 13 pokušaja), dok je svoj servis spašavala u samo jednoj prilici u drugom setu, kada je već sve, više-manje, bilo riješeno.

Naša će igračica u drugom kolu igrati protiv pobjednice susreta između Ukrajinke Olge Savčuk i Japanke Ayumi Morite.

Spomenimo i da se od turnira, nakon nastupa u pojedinačnoj konkurenciji, oprostila Tereza Mrdeža, koja je u 1. kolu igre parova, zajedno sa Slovakinjoj Annom Schmiedlovom, poražena od Tajlanđanki Niche Lerpitaksinchai i Peangtarn Plipuech rezultatom 6-3, 6-4.