AFP
ATP MÜNCHEN

Marin Čilić preko Rusa Mihaila Južnija u polufinale

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. svibanj 2012. 16:46

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Münchenu četvrtfinalnom pobjedom nad Rusom Mihailom Južnijem 6-3, 6-7(6), 6-3...

U osmom međusobnom ogledu ove dvojice tenisača Međugorac je došao do treće pobjede nakon dva sata i 45 minuta borbe.

U prvom setu Čilić je spasio dvije break-lopte u trećem gemu, a u četvrtom je gemu napravio break koji je zadržao do kraja seta. U drugom setu obojica su tenisača zadržali svoje početne udarce, a u tie-breaku je Čilić kod vodstva 6-5 propustio realizirati jednu meč-loptu, točnije, spasio ju je Južnij sjajnom bekhend paralelom i osvojio potom tri poena u nizu.

Treći je set počeo jako loše za našeg tenisača budući je izgubio odmah prvi servis-gem. No, uspio je napraviti kontrabreak već u sljedećem gemu, te potom još jednim breakom u šestom gemu doći i do prednosti. Kod servisa za meč u devetom gemu Čilić je spasio jednu break-loptu.

Za finale zemljanog turnira u Münchenu igrat će protiv Nijemca Tommyja Haasa.

ATP München: Kohlschreiber i Lopez u drugom polufinalu

Australski tenisači hrvatskih korijena, Bernard Tomic i Marinko Matosevic, završili su svoj nastup u četvrtfinalnom programu ATP-ova turnira koji se na zemljanoj podlozi igra u Münchenu...

Njemački tenisač Philipp Kohlschreiber, pobjednik u Münchenu prije pet godina, pobijedio je kvalifikanta Matosevica, finalista turnira u Delray Beachu prošlog ožujka, 6-0, 7-6(5).

U polufinalu će igrati protiv vrlo dobrog Španjolca Feliciana Lopeza, koji je dobru formu na zemlji pokazanu prošlog tjedna u Barceloni, gdje je u četvrtfinalu tijesno poražen od Davida Ferrera, potvrdio deklasiravši vjerojatno najtalentiranijeg igrača na Touru u ovom trenutku, Bernarda Tomica, 6-4, 6-2.

Prvi polufinalni par čine Marin Čilić i Tommy Haas.