CINCINNATI

Marin Čilić jedva prošao Stakhovskog, u sljedećem kolu ide na Jesseja Levinea

Našeg najboljeg tenisača u 2. kolu čeka još jedan kvalifikant Jesse Levine
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. kolovoz 2012. 00:04

Kad su prvi put igrali, u kvalifikacijama Roland Garrosa prije pet godina, Sergiy Stakhovsky, dobio je dva gema. U Bercyju prije dvije godine igrali su tri seta. Baš kao i u Cincinnatiju gdje se drugi ukrajinski tenisač kvalificirao. I opet je Marin Čilić u tri seta svladao negdašnjeg pobjednika Zagreb Indoorsa.

Marin je lako dobio prvi set, da bi u drugom upao u rupu, ali Ukrajinac nije iskoristio 3:1 i dvije lopte za 4:1. No, Marin je propustio 5 od 6 break-lopti, a Stakhovsky svoje dvije iskoristio, drugu na set loptu nakon kišnog prekida od 45 minuta.

No, Čilić je breaknuo za 2:1 u trećem setu, Stakhovsky više nije imao ništa, niti jednu break-loptu. Našeg najboljeg tenisača u 2. kolu čeka još jedan kvalifikant Jesse Levine. Gotovo zaboravljeni Rus Nikolaj Davidenko počistio je teren s pobjednikom Washingtona Ukrajincem Alexandom Dologopolovom.

MUŠKI, 1. KOLO: Čilić (12) - Stakhovsky 6:3, 4:6, 6:4, Davidenko - Dolgopolov (12) 6:1, 6:1, Seppi - Haase 6:4, 6:4, Tomic - Harrison 6:4, 7:6 (3), Blake - Anderson 7:5, 6:4.

ŽENE, 1. KOLO: Goerges - Peer 6:3, 6:3, Barthel - Martinez Sanchez 6:0, 6:4, Babos - Lepchenko 7:6 (4), 6:4, Medina Garrigues - Halep 6:3, 6:0, Larsson - Dell'Acqua 6:1, 6:3.

24. rujan 2024 12:26