NEW YORK - AUGUST 30: Ivan Dodig of Croatia returns a forehand against Fernando Gonzalez of Chile in the Men's Singles first round match on day one of the 2010 U.S. Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on August 30, 2010 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City. Al Bello/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
DELRAY BEACH

Kohlschreiber prejak za Dodiga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. ožujak 2012. 21:35

ATP turnir u Delray Beachu u četvrtak je ostao i bez posljednjeg, trećeg hrvatskog tenisača. Nakon Marina Čilića i Ive Karlovića poraz je upisao i Ivan Dodig. Bolji je u 2. kolu od njega bio peti nositelj Philipp Kohlschreiber sa 6-2, 6-2.

Nikakve šanse nije imao 27-godišnji hrvatski tenisač protiv godinu dana starijeg Nijemca, inače, 32. igrača na svijetu. U svakom setu je Kohlschreiber po dva puta oduzimao servis Dodigu i na kraju vrlo lako dobio njihov drugi međusobni meč. Prvi put je, prošle godine, Nijemac pobijedio Dodiga u Davis Cup meču.

U prvom je setu Dodig poveo s 2-1 samo da bi izgubio pet gemova zaredom u toj dionici. I na startu drugog seta je njemački tenisač slomio Dodiga na njegov početni udarac i nakon toga lako priveo meč kraju.

Ogled je trajao samo jedan sat i sedamnaest minuta, a Dodig je izuzetno loše igrao nakon drugog servisa. Osvojio je tada samo šest od 23 poena. Napravio je Dodig i pet dvostrukih servis-pogrešaka, a nije iskoristio niti jednu od dvije break-prilike (obje u prvom setu).

Kohlschreiber je osvojio čak 22 poena više u meču (65-43).