ATP DOHA

Kohlschreiber bolji od Dodiga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. prosinac 2012. 22:48

Nijemac Philipp Kohlschreiber, 20. tenisač svijeta, pobijedio je našeg Ivana Dodiga 7-6(5), 6-1 u 1. kolu ATP turnira u Dohi. Nekoliko minuta prije ulaska u 2013. godinu, Kohlschreiber je 6. asom zaključio meč nakon 76 minuta igre i ostvario treću pobjedu u četvrtom ogledu protiv hrvatskog Davis Cup reprezentativca.

Prvi set je ponudio izjednačenu borbu. Njemački tenisač u toj dionici je propustio tri break-lopte, Dodig jednu, pa je odluka pala u tie-breaku. Kohlschreiber je poveo s 2-0, Dodig je tada vratio mini-break zaostatka te su obojica držali svoje servise do vodstva Kohlschreibera 6-5 koji je tada novim mini-breakom osigurao prvi set.

Nakon toga se Dodigova igra u velikoj mjeri raspala, pa je tenisač iz Augsburga u drugom setu odjurio na 5-0 i lako slomio otpor 72. tenisača svijeta.

Kohlschreiber je imao četiri izravna poena više u meču (24-20) i osam neforsiranih pogrešaka manje (16-24).