AP Photo
WASHINGTON

Haas i Dolgopolov u finalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. kolovoz 2012. 12:52

U Washingtonu, na ATP turniru tvrde podloge, se nije dogodio američki finale. Čak štoviše, niti jedan od dvojice američkih tenisača nije prošao polufinale.

Za krunu pobjednika će se boriti Nijemac Tommy Haas i Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov. Haas je sa 6-3, 7-5 svladao prvog nositelja Mardyja Fisha, dok je Dolgopolov bio sa 6-4, 6-4 bolji od osmog nositelja Sama Querreyja.

Haas će se tako u nedjelju boriti za četrnaestu ATP pobjedu u karijeri, dok će Dolgopolov loviti drugu. Dosad je jedino pobijedio na turniru u Umagu prošle godine.

Fish je propustio protiv Haasa barem igrati treći set. U drugoj je dionici imao tri break-loptu, odnosno, jednu kod 5-4 koja bi mu donijela osvajanje seta. No, od tog trenutka, pa nadalje, više nije uspio uhvatiti niti jedan gem. Querrey je, pak, imao u svom meču više break-prilika od Dolgopolova (5-3), ali Amerikanac nije iskoristio niti jednu od tih šansi, a Ukrajinac dvije.

U karijeri Haas i Dolgopolov nikada nisu igrali međusobno.