Ranko Šuvar / Cropix
PETANGE

Dodig ispao u četvrtfinalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. rujan 2012. 00:05

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u polufinale ATP Challenger turnira u luksemburškom Petangeu (tvrda podloga, dvorana). Bolji je od njega bio Nijemac Tobias Kamke sa 6-4, 5-7, 6-4...

Bio im je ovo četvrti međusobni meč u karijeri. Dodig je dobio dva na razini ATP turnira, dok je Kamke bio bolja u oba meča na Challenger turnirima.

Drama je trajala dva sata i 45 minuta, tijekom kojih je Dodig pet puta izgubio servis, a Kamke jednom manje.

Dodig je, inače, od 5-5 u drugom setu napravio seriju od četiri gema. Dobio je drugi set sa 7-5 i s breakom je poveo 2-0 u trećem. No, Kamke se vratio iz zaostatka, a potom je kod 3-3 napravio ključni break koji mu je donio pobjedu.

Dodig je imao daleko više break-prilika (14), ali je iskoristio samo četiri. S druge strane, Kamke je svoje skoro savršeno koristio (pet od šest).