ATP TURNIRI

Sock i Kerber do naslova

Piše: HinaObjavljeno: 13. travanj 2015. 12:29

Američki 22-godišnji tenisač Jack Sock pobijedio je pet godina starijeg sunarodnjaka Sam Querreyja sa 7-6 (9), 7-6 (2) u finalu ATP turnira u Houstonu i osvojio svoj prvi naslov u karijeri.

U prvom američkom finalu na ATP Touru od turnira u Atlanti 2011., a prvog na zemljanoj podlozi od Beograda 2010., gdje je Querrey svladao Johna Isnera, aktualni wimbledonski pobjednik u paru svladao je iskusnijeg suparnika, kojemu je ovo bilo 13. finale u karijeri i drugo koje je izgubio u Houstonu. Prije pet godina Querreyja je u finalu nadigrao Argentinac Juan Ignacio Chela.

Sock je do trijumfa u svom premijernom finalu stigao nadoknadivši zaostatak 2-5 i spasivši tri set-lopte u prvom tie-breaku, a morao je stizati i break zaostatka s početka drugog seta.

Sock je postao šesti domaći tenisač koji je slavio na jedinom američkom ATP turniru sa zemljanom podlogom, koji se u Houstonu igra od 2001. godine. Prije njega na listu pobjednika upisali su se Andy Roddick triput, a po jednom Andre Agassi, Mardy Fish, Ryan Sweeting i John Isner. Sock je zaradio ček na 88.800 dolara i 250 bodova koji su ga katapultirali do 36. mjesta pojedinačne ATP ljestvice, što mu je najbolji plasman u karijeri.

ATP Houston - finale:

Jack Sock (SAD) - Sam Querrey (SAD/8) 7-6 (9), 7-6 (2)

Slavlje za Kerber

Njemačka tenisačica Angelique Kerber nadoknadila je zaostatak od 1-4 u odlučujućem setu finala WTA turnira u američkom Charlestonu, u kojem je svladala Amerikanku Madison Keys sa 6-2, 4-6, 7-5 i osvojila četvrti naslov u karijeri.

Igrajući u svom 13. finalu na WTA turnirima, 27-godišnja Angelique Kerber stigla je do prvog naslova nakon trijumfa u Linzu 2013. Prošle je godine izgubila čak četiri finalna dvoboja (Sydney, Doha, Eastbourne, Stanford), a bila je na putu da to ponovi i u Charlestonu. No, u trenutku kad je gubila 1-4 u odlučujućem setu dvoboja protiv 20-godišnje Amerikanke Madison Keys, Kerber je promijenila taktiku i osvojila pet od preostalih šest gemova za konačnih 6-2, 4-6, 7-5.

Kerber je za četvrti naslov u karijeri zaradila 124.000 dolara i 470 bodova što joj je donijelo napredak sa 16. na 14. mjesto pojedinačne WTA ljestvice, dok je Madison Keys napredovala s 20. na 17. poziciju.