BUENOS AIRES

Nadal i Monaco u finalu

Piše: HinaObjavljeno: 01. ožujak 2015. 11:29

Španjolac Rafael Nadal plasirao se u finale ATP turnira u Buenos Airesu svladvši Argentinca Carlosa Berlocqa s 7-6 (6), 6-2, te će u finalu igrati protiv još jednog domaćeg tenisača Juana Monaca.

Nadal je u "tie-breaku" prvog seta zaostajao 1-6, spasio je pet set-lopti i dobio taj set, a potom u narednom setu protivniku dopustio samo dva gema.

Argentinski tenisač Juan Monaco prvi je izborio finale nakon što je u polufinalu sa 6-3, 6-7 (6), 6-4 pobijedio Španjolca Nicolasa Almagra.

Bio je to deseti međusobni dvoboj Monaca i Almagra te četvrta pobjeda 30-godišnjeg Argentinca do koje je stigao nakon dva sata i 27 minuta borbe, iako je mogao i prije. Naime, Monaco je pri vodstvu 5-4 u drugom setu propustio dvije meč-lopte na servis Almagra.

Bio je to dvoboj dvojice bivših pobjednika u Buenos Airesu, a Monaco će imati priliku osvojiti drugi naslov pred domaćim navijačima nakon što je pred njima prvi put trijumfirao 2007.

Nadal i Monaco do sada su igrali 5 pet puta, a Argentinac je jedinu pobjedu ostvario 2007. na tvrdoj podlozi u Cincinnatiju.

24. rujan 2024 03:23