ATP MONTREAL

Murray i Nadal upisali pobjede

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. kolovoz 2013. 10:21

Vimbldonski pobjednik Andy Murray i osvajač Ronald Garrosa Rafael Nadal pobjednički su otvorili svoj nastup u kanadskom Montrealu na teniskom turniru iz serije Masters 1000.

Murray je u svom prvom meču nakon osvajanja Wimbledona slavio protiv Španjolca Marcela Granollera sa 6-4, 7-6(2). Španjolac je bio nadomak odlasku u treći set kada je servirao kod 5-3 i imao set-loptu, no Škot je još jednom pokazao da je najbolji kada se nađe pred "zidom"

Murray je odveo set u tie-break i potom slavio rezultatom 7-2. Bio mu je to 13. uzastopni meč u kojem je upisao pobjedu. Murray će u idućem kolu igrati protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa, koji je sa 6-3, 1-6, 6-1 slavio protiv Talijana Fabija Fogninija.

Španjolac Nadal je u svom prvom nastupu nakon poraza u 1. kolu Wimbledona (Steve Darcis) razbio domaćeg predstavnika Jesseja Levinea sa 6-2, 6-0. Nadal je nervozno otvorio susret, te bio suočen s break-loptom, no nakon što je to "prebrodio", ostatak meča je bio lagani trening.

Španjolac će u 3. kolu igrati protiv pobjednika susreta između Poljaka Jerzyja Janowicza i Kanađanina Franka Dancevica.

Od ostalih rezultata spomenimo odustajanje njemačkog veterana Tommyja Haasa, koji je pri zaostatku 5-0 u prvom setu predao meč Marinku Matosevicu. Francuz Benoit Paire izbacio je 8. nositelja Stanislasa Wawrinku sa 6-2, 7-6(2), te će upravo on biti sljedeći suparnik Australcu Matosevicu.

Tomaš Berdych relativno se glatko obračunao s Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom (6-3, 6-4), a u 3. ga kolu očekuje domaća uzdanica Vasek Pospisil, koji je nakon Johna Isnera izbacio češkog veterana Radeka Štepaneka sa 6-2, 6-4.