KEY BISCAYNE, FL - MARCH 23: Petra Martic of Croatia returns a ball hit by Julie Coin of France during day one of the Sony Ericsson Open during day one of the Sony Ericsson Open at Crandon Park Tennis Center on March 23, 2010 in Key Biscayne, Florida. Al Bello/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
 AFP
GUANGZHOU

Martić zapela u četvrtfinalu

Bolja od 20-godišnje Dućanke, 55. tenisačice svijeta i četvrte nositeljice turnira, bila je domaća predstavnica Jie Zheng 1-6, 6-4, 6-3 nakon dva sata i 10 minute igre
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 22. rujan 2011. 15:26

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela kvalificirati u polufinale WTA turnira u kineskom Guangzhouu, koji se igra na tvrdoj podlozi uz 220.000 dolara nagradnog fonda…

Bolja od 20-godišnje Dućanke, 55. tenisačice svijeta i četvrte nositeljice turnira, bila je domaća predstavnica Jie Zheng 1-6, 6-4, 6-3 nakon dva sata i 10 minute igre. Bio je to prvi dvoboj ovih igračica u kojem je 28-godišnja Kineskinja, 83. igračica svjetskog poretka, znala ugrabiti svoju šansu iako je izgledalo da je nadomak poraza.

Martić je, naime, nakon lako osvojenog prvog seta, u drugom setu povela s 4-2. Pritom je u prvom setu bila suočena samo s jednom break-loptom koju je spasila, a u drugom setu je u prva tri servis-gema ispustila tek jedan poen.

No, Zheng je tada krenula s preokretom. Osvojila je pet gemova zaredom, uzela drugi set, a u trećem je napravila break za vodstvo 3-1. Petra Martić je propustila dvije break-lopte u toj dionici.

Martić je imala nešto bolju realizaciju od Zheng i na prvom i na drugom servisu, osvojila je i jedan poen više u meču, ali slaba je to utjeha. Kineskinja je svoje poene bolje rasporedila…