AFP PHOTO/MANAN VATSYAYANA
ATP MIAMI

Marin Čilić pobjedom započeo nastup na Floridi, Isner nakon tri seta izbacio Ivana Dodiga

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. ožujak 2013. 00:37

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom je započeo nastup na ATP Masters 1000 turniru koji se igra na tvrdoj podlozi u Miamiju…

Jedanaesti je igrač svijeta u prvom kolu bio slobodan, a na drugoj je stepenici pobijedio Kolumbijca Santiaga Giralda sa 6-2, 7-6(6) poslije jednog sata i 34 minute igre. Bio je to treći međusobni meč ovih tenisača i treća pobjeda prvog hrvatskog reketa koji dosad još nije izgubio nijedan set od Giralda.

Prvi set subotnjeg dvoboja Čilić je prilično lako pospremio u džep s dva breaka. No, u drugoj su se dionici pojavile komplikacije. Giraldo je u trećem gemu oduzeo servis našem tenisaču koji se ipak uspio vratiti već u sljedećem gemu. I u nastavku seta je 90. igrač svijeta nastavio raditi pritisak na Čilićev servis, ali obrata više nije bilo, tako da je odluka pala u tie-breaku.

Čilić je brzo poveo s 5-2 i imao dva servisa kojima je mogao okončati meč, ali se Giraldo vratio na 5-5. Snage za potpuni preokret ipak nije imao, spasio je prvu meč-loptu, ali drugu nije uspio.

U 3. kolu će Čilić igrati protiv 20. nositelja, Amerikanca Johna Isnera, koji je nešto ranije svladao drugog hrvatskog predstavnika Ivana Dodiga sa 4-6, 7-5, 7-6(5). Imat će najbolji hrvatski tenisač tako priliku ''osvetiti'' suigrača iz reprezentacije i to protiv suparnika kojeg je pobijedio u oba dosadašnja međusobna ogleda.

Hrvatski tenisač Ivan Dodig, 54. igrač svjetske ljestvice, nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP Masters 1000 turnira koji se igra u Miamiju…

Bolji je u 2. kolu poslije dva sata i osam minuta igre bio 20. nositelj, Amerikanac John Isner, sa 4-6, 7-5, 7-6(5). Imao je Dodig veliku priliku za pobjedu u ovom meču s obzirom da je imao prednost breaka i u drugom i u trećem setu, ali sve mu to nije bilo dovoljno.

U prvom je setu Međugorac oduzeo servis suparniku u trećem gemu i potom mirno sačuvao prednost, ne dopustivši Isneru nijednu priliku za break. I drugi je set Dodig otvorio sjajno, ponovno s obratom u trećem gemu, ali Amerikanac mu je uzvratio na isti način u osmom gemu, a potom mu kod 6-5 još jednom oduzeo servis i izjednačio na 1-1 u setovima.

U odlučujućoj je dionici Isner prvi došao do breaka, ali Dodig se vratio, a onda kod 5-5 kreirao novi obrat i došao na prag pobjede. Međutim, u sljedećem je gemu izgubio svoj servis, a nakon toga pao i u tie-breaku.

Bio je ovo, inače, prvi međusobni dvoboj ovih tenisača.