ATP RIM

Marin Čilić ispao u 2. kolu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. svibanj 2013. 21:21

Marin Čilić poražen je u 2. kolu ATP turnira iz Masters serije 1000 u Rimu koji se igra na zemljanoj podlozi. Bolji od njega bio je južnoafrički tenisač Kevin Anderson sa 6-3, 7-6(7).

U cijelom meču Međugorac jnije uspio nijednom oduzeti servis protivniku, iako je imao šest break-lopti. S druge strane, Anderson je realizirao jednu od devet svojih prilika, u osmom gemu prvog seta.

U tie-breaku drugog seta Čilić je propustio veliku priliku za izjednačenje budući je vodio 6-3 i 7-6, dakle imao je četiri set-lopte, od čega tri vezane. No, u završnici je Anderson bio mirnije ruke i došao je do prve pobjede nad Čilićem u četvrtom međusobnom ogledu.

Čilić je bio jedini hrvatski predstavnik na turniru u Rimu.

Najbolji svjetski tenisač Novak Đoković uvjerljivo je otvorio nastup na jakom ATP turniru u Rimu na kojem lovi treći naslov.

Nakon što je u 1. kolu bio slobodan, u 2. kolu je savladao Španjolca Alberta Montanesa sa 6-2, 6-3. Đoković je igrao u finalu Rima u četiri od posljednjih pet godina, a naslove je osvajao 2008. i 2011. godine.

Švicarac Roger Federer je u svom prvom meču u Rimu pregazio Talijana Potita Staracea 6-1, 6-2 za samo 51 minutu igre. Zanimljivo, Federeru je ovo 13. nastup na turniru u Rimu, a nikad nije osvojio naslov. Tri ga pobjede dijele od jubilarne 900. u karijeri, što je prije njega uspjelo tek trima igračima, Jimmyju Connorsu (1243), Ivanu Lendlu (1071) i Guillermu Vilasu (924).

U konkurenciji tenisačica, na WTA dijelu turnira Rumunjka Simona Halep je iznenadila 4. Nositeljicu, Poljakinju Agnieszku Radwansku i savladala ju 6-7(2), 6-1, 6-2 u sklopu 2. kola, ali je zato njena sestra Urszula Radwanska osvjetlala obiteljsko ime izbacivši 15. Nositeljicu Anu Ivanović u meču 1. kola rezultatom 6-3, 2-6, 6-2.