AFP
TAŠKENT

Lacko zaustavio Ćorića

Piše: HinaObjavljeno: 10. listopad 2014. 12:56

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio probiti do finala ATP Challengera u Taškentu, gdje ga je u polufinalu sa 7-5, 7-6 (3) pobijedio slovački tenisač Lukaš Lacko, bivši finalist zagrebačkog ATP turnira.

Ćorić je bio potpuno ravnopravan suparnik 99. tenisaču svijeta, a rezultat je vrlo lako mogao biti i obrnut. Naime, 17-godišnji Zagrepčanin je u prvom setu poveo sa 2-0, ali je do kraja seta čak triput gubio servis. U drugoj dionici je Ćorić nadoknadio break zaostatka te pri vodstvu 6-5 propustio četiri set-lopte, 0-40 i još jednu prednost. Lacko je svoju priliku iskoristio u tie-breaku u kojem je bio znatno mirniji i precizniji.

Unatoč porazu, Borna Ćorić će napraviti još jedan pomak na ATP ljestvici na kojoj bi u ponedjeljak trebao biti desetak mjesta bolje plasiran od 139. mjesta na kojem se nalazio ovog tjedna.

18. rujan 2024 10:54