AFP
ATP WASHINGTON

Isneru treći uzastopni 1/2 finale

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 06. kolovoz 2011. 11:51

Poznati su svi polufinalisti ATP turnira iz serije 500 u Washingtonu koji se igra na tvrdoj podlozi. Španjolskom tenisaču Fernandu Verdascu pridružili su se Amerikanci Donald Young i John Isner, te Francuz Gaël Monfils.

Prvi nositelj turnira Monfils u četvrtfinalu je savladao srpskog tenisača Janka Tipsarevića 6-4, 6-4, te će u polufinalu na Isnera koji je pobjedom nad drugim Srbinom Jankom Tipsarevićem (7-6(5), 3-6, 6-1) izborio svoj treći uzastopni plasman među četiri najbolja na turnirima.

Iako Troicki nije bio suočen s break-loptom u prva dva seta, u trećem je izgubio početni udarac čak tri puta, pa je tako Isner došao do prve pobjede u trećem međusobnom ogledu. Podsjećamo, prethodno turniru u Washingtonu Isner je osvojio naslov u Newportu, te igrao finale Atlante, pa je ovako potvrdio svoju sjajnu formu.

Young je u četvrtfinalu izbacio prošlogodišnjeg finalista i sedmog nositelja Marcosa Baghdatisa 6-3, 7-6(4) i izborio svoj prvi polufinale na ATP razini u kojem će mu protivnik biti Radek Štepanek. Podsjetimo, Čeh je još ranije savladao petog nositelja Fernanda Verdasca 6-4, 6-4.

Češki tenisač Radek Štepanek prvi je polufinalist ATP turnira u Washingtonu (tvrda podloga). U četvrtfinalu je eliminirao petog nositelja Španjolca Fernanda Verdasca 6-4, 6-4.

U prvom setu Štepanek je break napravio u petom gemu i nije bio suočen s break-loptom, dok je u drugom setu spasio sedam od osam prilika za obrat. Ukupno je meč trajao jedan sat i 51 minutu, a bila je to četvrta Štepanekova pobjeda u sedmom međusobnom ogledu kojom je ujedno prekinuo niz od tri vezana poraza protiv Španjolca, trenutno 19. igrača svijeta.