Vladimir Dugandžić/Cropix
OPROŠTAJ OD PARIZA

Tara Würth poražena na startu kvalifikacija Roland Garrosa. U prvom setu propustila veliku priliku

Iskusna Arina Rodionova slavila je sa 7:6(10), 6:0 te prošla u drugo kolo
Piše: HinaObjavljeno: 22. svibanj 2023. 22:12

Mlada hrvatska tenisačica Tara Würth poražena je na startu kvalifikacija drugog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa od Ruskinje s australskom putovnicom Arine Rodionove sa 6:7 (10), 0:6.

Mlada hrvatska tenisačica je u prvom setu imala mnoštvo prilika, nažalost nije ih iskoristila, a u nastavku meča njezina se igra raspala i 33-godišnja Rodionova je slavila nakon sat i 23 minute igre.

Rodionova je bolje krenula, povela je 2:0, no Würth se brzo vratila izjednačivši na 2:2. U iduća dva gema obje su tenisačice obranile svoje servise, a potom je uslijedilo nevjerojatnih šest gemova u kojima niti jedna tenisačica nije obranila svoj servis.

Würth je imala break za 4:3, 5:4 i 6:5, no nažalost svaki je put izgubila svoj servis. U "tiebraku" je 20-godišnja tenisačica imala i tri set lopte, ali ih nije uspjela iskoristiri. Na koncu je njezina suparnica dobila trinaestu igru sa 12:10.

U drugom setu igra mlade hrvatske tenisačice se raspala i Rodionova je za 25 minuta slavila sa 6:0.

22. travanj 2024 08:49