Dppi Media/alamy/profimedia
SPASIO JE PLJUSAK

Sjajan početak Roland Garrosa za Hrvatsku, ‘sretna gubitnica‘ prvi put u karijeri ušla u 2. kolo

Jana Fett na najbolji je način iskoristila šansu koja joj se otvorila, izbacivši Španjolku Bouizas Maneiro
Piše: HinaObjavljeno: 26. svibanj 2024. 18:14

Hrvatska tenisačica Jana Fett izborila je drugo kolo Roland Garrosa pobjedom nad Španjolkom Jessicom Bouizas Maneiro s 6:2, 3:6, 7:5 nakon 130 minuta velike borbe.

Fett (WTA 126.) se u glavni turnir probila kao "sretna gubitnica" jer je poražena u zadnjm kolu kvalifikacija, ali je po renkingu ipak ušla među 128 najboljih.

Tamo ju je čekala 87. igračica svijeta, koja je nakon gubitka prvoga seta i 3:3 u drugom dominirala i bila blizu pobjedi, pogotovo nakon vodstva 4:1 u trećem setu. No tada je uslijedio pljusak i jednosatni prekid koji je donekle pomogao Jani, jer je dobila dva gema po povratku na terene, no Maneiro je ipak kod 5:3 servirala za meč.

Fett se spasila, dobila preostala tri gema i ušla u 2. kolo gdje je čeka 42. igračica svijeta, Čehinja Maria Bouzkova.

Ranije je drugo kolo izborila i Donna Vekić, kojoj je u prvom setu predala Ukrajinka Lesija Curenko.

26. svibanj 2024 18:15