AP PHOTO
AUS. OPEN

Federer sredio Tomica u tri seta

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. siječanj 2013. 14:21

Švicarac Roger Federer, drugi tenisač svijeta, pobijedio je u 3. kolu Australca hrvatskih korijena Bernarda Tomica 6-4, 7-6(5), 6-1 Nakon tri pobjede na Hompam Cupu u Perthu, među kojima je i ona nad Novakom Đokovićem, te osvajanja prvog ATP turnira u karijeri u Sydneyju, pobjedničkoj seriji 20-godišnjeg Australca, trenutno 43. na svjetskoj rang-ljestvici, stigao je kraj. Roger Federer, osvajač 17 Grand Slam turnira, od toga četiri Australian Opena, pokazao je da je u izvrsnoj formi. Izborio je 16 break-lopti, realizirao samo tri, ali je imao 46 izravnih poena i samo 20 neforsiranih pogrešaka.

Tomic je imao samo jednu break-loptu, u prvom gemu trećeg seta, koju nije uspio realizirati. No, zapravo je najveću šansu imao u tie-breaku drugog seta u kojem je poveo s 4-1, ali je osvojio samo jedan od sljedećih sedam poena.

- Mislim da smo igrali odličan tenis. Bernard je stvarno izvukao ono najbolje iz mene i nadam se da će tako i nastaviti – rekao je Federer, koji je upisao 250. pobjedu na Grand Slam turnirima.

- Bio je uistinu dobar meč, pogotovo u prva dva seta koja su bila prilično izjednačena. Zadovoljan sam svojim tenisom. Roger je odigravao najbolje poene kada mu je najviše trebalo – izjavio je Tomic.

Federer će za četvrtfinale igrati protiv Kanađanina Milosa Raonica, koji je sa 7-6(4), 6-3, 6-4 izbacio Nijemca Philippa Kohlschreibera. Odlično je Raonic servirao, zabio je 23 asa i nije dopustio Kohlschreiberu niti jednu break-loptu.