ATP CINCINNATI

Đoković prošao za 50 minuta

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. kolovoz 2013. 23:45

Branitelj naslova na teniskom ATP turniru u Cincinnatiju, Švicarac Roger Federer, kreirao je veliki preokret u meču 3. kola protiv njemačkog veterana Tommyja Haasa...

Nakon sat i 52 minute igre Švicarac je po 12. put u karijeri pobijedio njemačkog tenisača, koji je ostao na svega tri pobjede. Haas je imao 6-1, 4-2, no u konačnici je morao priznati poraz rezultatom 5-7, 3-6 u posljednja dva seta.

Federer je u stilu dizelaša otvorio susret, te se ubrzo našao u zaostatku od dva breaka. Slična mu se situacija ponovila i u drugom setu, samo što je izgubio samo jedan servis-gem. Sve je izgledalo dobro za Haasa do servisa kod 4-3, kada je Federer po prvi put napravio break, a nakon toga i po prvi put u meču poveo!

Drugi break u setu, ujedno i ključni za osvajanje istog, Federer je napravio kod vodstva 6-5, čime je poravnao na 1-1. Obojica su tenisača imala svojih prilika za break u ranoj fazi odlučujućeg seta, no nisu ih iskoristili. Ključni trenutak dogodio se u osmom gemu seta kada je Federer nanizao četiri poena i breaknuo Haasa za vodstvo 5-3. Nakon toga je lakoćom odservirao za meč, te plasman u četvrtfinale.

Idući protivnik bit će mu Rafael Nadal, prošlotjedni slavodobitnik u Montrealu, ili bugarski "baby Federer" Grigor Dimitrov.

Kod tenisačica su prolazak u četvrtfinale izborile Agnieszka Radwanska, Na Li i Jelena Janković. Radwanska je s glatkih 6-0, 6-2 svladala Ruskinju Elenu Vesninu, dok je Kineskinja i prošlosezonska pobjednica Cincinnatija, Li, sa 6-4, 6-4 bila bolja od prošlogodišnje finalistkinje Angelique Kerber.

Iznenađenje je priredila Jelena Janković, koja je s 3-6, 7-5, 7-5 pobijedila domaću predstavnicu Sloane Stephens, pobjednicu nad Marijom Šarapovom u prošlom kolu.