INDIAN WELLS

Đoković i Del Potro u polufinalu

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 16. ožujak 2013. 01:07

Najbolji tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković, nastavio je svoj impresivan pobjednički niz u ovoj godini. U četvrtfinalu ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu deklasirao je osmog tenisača svijeta, Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu 6-3, 6-1 za 54 minute igre…

Zadnji poraz Đoković je upisao prije 134 dana, na Masters 1000 turniru u Parizu krajem prošle sezone od Amerikanca Sama Querreyja, kojeg je svladao u prethodnoj rundi na ovom turniru. Protiv Tsonge je upisao 22. uzastopnu pobjedu na Touru. To mu je drugi najduži niz pobjeda u karijeri. Krajem 2010. i u prvom dijelu 2011. godine imao je 43 uzastopne pobjede.

Đoković je Tsongu svladao 10. put u 15. međusobnom ogledu, te osmi puta zaredom. Već i sam rezultat dovoljno govori o dominaciji prvog tenisača svijeta, ali evo još nekoliko podataka. U cijelom meču je izgubio samo 5 poena na svom servisu. Na Tsonginom je osvojio 25 od 50 poena. Đoković je imao 21 izravni poen i 6 neforsiranih pogrešaka, ali niti jednu u drugom setu! S druge strane, Tsonga je imao samo 7 izravnih poena i 22 neforsirane pogreške. U asovima je bilo 8-2 za Đokovića, kojeg u polufinalu očekuje Argentinac Juan Martin del Potro.

Del Potro je pobijedio Britanca Andyja Murrayja sa 6-7(5), 6-3, 6-1. Argentinac je trećeg nositelja savladao nakon dva sata i 33 minute igre, te će sada pokušati prekinuti Đokovićevu seriju nepobjedivosti koja je trenutno na brojci od 22 uzastopna meča. Ove je sezone Del Potro na omjeru pobjeda i poraza 15-3, a protiv Đokovića ima negativan omjer od tek dvije pobjede i 8 poraza.

Za Murrayja je ovo bio prvi turnirski nastup nakon finala Australian Opena (poraz od Đokovića). Škot je u Indian Wellsu imao priliku vratiti se na broj dva ATP ljestvice, ali mu je za to bio potreban plasman u finale.

- Del Potro je igrao kao netko tko je nedavno pobijedio puno mečeva. Posebice u drugom i trećem setu u važnim trenucima igrao je posebno dobro – komentirao je Murray nakon meča.

ATP Indian Wells, četvrtfinale:

Đoković (1) - Tsonga (8) 6-3, 6-1

Del Potro (7) - Murray (3) 6-7(5), 6-3, 6-1

Šarapova i Wozniacki za naslov

U finalu WTA turnira u Indian Wellsu igrat će Dankinja Caroline Wozniacki i Ruskinja Marija Šarapova. Obje će tražiti svoj drugi naslov na turniru, budući je Wozniacki ovdje slavila 2011., a Šarapova 2006. godine...

U polufinalu je Šarapova savladala sunarodnjakinju Mariju Kirilenko 6-4, 6-3, dok je Wozniacki nakon maratonske bitke bila bolja od Njemice Angelique Kerber 2-6, 6-4, 7-5.

U meču u kojem je bilo čak 14 breakova Wozniacki je u trećem setu vodila 4-1 i 5-3, ali se Njemica uspjela vratiti, da bi na kraju pokleknula ponovo u 12. gemu poslavši u mrežu jedan forhend.

Za Wozniacki je ovo treći finale Indian Wellsa u posljednje četiri godine, a za naslov će se boriti protiv igračice od koje je izgubila 4 od 6 dosadašnjih međusobnih ogleda, uključujući i dva posljednja. No, posljednji put je Dankinja protiv Šarapove slavila upravo u Indian Wellsu , u polufinalu turnira 2011. godine sa glatkih 6-1, 6-2.

- Caroline je uvijek teška protivnica. Ona je borac i tjera vas da radite naporno i uvijek zaradite poen. Zaista je dobra igračica – komentirala je Šarapova uoči finalnog meča.