afp
ATP ZAGREB

Dodig prošao u drugo kolo

Piše: HinaObjavljeno: 06. veljača 2013. 20:32

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Zagrebu nakon što je u 1. kolu svladao Nijemca Benjamina Beckera sa 6-2, 7-6 (3) nakon sat i 22 minute igre, te će u četvrtak u 2. kolu igrati protiv Ive Karlovića.

Naš je igrač do pobjede stigao, a da nije morao spašavati niti jednu "break-loptu" u čitavom susretu. Ukupno je izgubio samo 12 od 56 poena na svom početnom udarcu.

Dodig je iskoristio Beckerov vrlo slab ulazak u susret, te mu dva puta oduzeo servis za 6-2 u prvom setu nakon samo 29 minuta igre.

Kod rezultata 1-1 u drugom setu Dodig je mogao riješiti dvoboj, ali nije iskoristio niti jednu od pet lopti za još jedan "break". Do kraja dvoboja niti jedan igrač nije stigao u priliku oduzeti servis suparniku, pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break". U odlučujućoj igri Nijemac je poveo sa 2-0, ali do kraja je dvoboja naš igrač osvojio sedam od posljednjih osam poena i stigao do pobjede.

Prošlogodišnji pobjednik ATP turnira u Zagrebu i treći nositelj ovogodišnjeg izdanja Zagreb Indoorsa, Rus Mihail Južni prvi se plasirao u četvrtfinale nakon što je u susretu 2. kola nadigrao Nizozemca Igora Sijslinga sa 6-3, 6-2.

Južni će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta dvojice hrvatskih igrača, Ivana Dodiga i Ive Karlovića.