MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 19: Borna Coric of Croatia plays a backhand in his first round match against Jeremy Chardy of France during day one of the 2015 Australian Open at Melbourne Park on January 19, 2015 in Melbourne, Australia. (Photo by Scott Barbour/Getty Images)
 Scott Barbour / 2015 Getty Images
ATP DUBAI

Borna Ćorić u 2. kolu

U susretu 1. kola svladao je Borna Tunižanina Maleka Jazirija sa 5-7, 6-3, 6-3 nakon sat i 51 minute igre
Piše: HinaObjavljeno: 24. veljača 2015. 15:54

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju, on je u susretu 1. kola svladao Tunižanina Maleka Jazirija sa 5-7, 6-3, 6-3 nakon sat i 51 minute igre.

Ćorić je pobjedom protiv Jazirija na najbolji način iskoristio odustajanje Nijemca Phlippa Kohlschreibera koji je zbog bolesti odustao od nastupa, pa je naš mladi igrač uskočio u glavni ždrijeb kao "lucky loser" jer je prethodno ispao u posljednjem kolu kvalifikacija.

Ćorić je protiv Jazirija odlično krenuo u susret, poveo sa 3-0, ali do kraja prvoga seta čak je dva puta gubio svoj početni udarac, te je iskusni 31-godišnji Tunižanin dobio tu dionicu igre sa 7-5.

U preostala dva seta Ćorić više nije gubio servis, dok je uspio ostvariti tri "breaka" za preokret i pobjedu. Za osvajanje drugog seta dovoljan mu je bio jedan "break" kojega je ostvario kod rezultata 3-2, dok je u trećem setu dva puta oduzimao servis Jaziriju. Prvi put za vodstvo od 4-3, a nakon što je uspio potvrditi taj "break" i povesti sa 5-3, dvoboj je zaključio još jednim oduzetim servisom iskoristivši četvrtu meč-loptu.

U 2. kolu će Ćorić igrati protiv pobjednika susreta između Belgijanca Daniela Goffina i Cipranina Marcosa Baghdatisa.

23. rujan 2024 17:24