FANTASTIČAN MEČ

Šok i nevjerica u Beogradu, famozni Rus pobijedio Novaka Đokovića usred njegovog Teniskog centra!

Prije šest mjeseci malo tko je za njega znao. A sada je srušio najboljeg igrača svijeta. I to kako!
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 24. travanj 2021. 21:26

Šok i nevjerica u Beogradu! Famozni Rus Aslan Karacev u polufinalu Serbia Opena pobijedio je prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića u njegovom Teniskom centru. Fantastičan meč trajao je tri sata i 26 minuta, a Karacev je za pobjedu od 7:5, 4:6, 6:4 spasio čak 23 od 28 break-lopti!

- Nisam o tome niti razmišljao, samo sam nastojao igrati, jer se nema vremena razmišljati – rekao je Rus, 28. igrač svijeta, za kojega je prije šest mjeseci malo tko znao.

Karacev se preporodio nakon povratka tenisa poslije pandemije korona virusa. Najprije preko challengera, a potom prolaskom kroz kvalifikacije do polufinala Australian Opena, sagradio je ime. U tom polufinalu poražen je u tri seta od Đokovića, potom je osvojio prvu titulu u Dubaiju i, evo, dočekao revanš Srbinu. Bila mu je ovo 17. pobjeda u sezoni uz samo četiri poraza.

Đokoviću je, pak, ovo prvi pravi poraz u Srbiji. Od 2005. godine na ovamo upisao je 27 pobjeda i dvije predaje.

- Nemam što reći nego čestitati. Na moje prilike je igrao fenomenalno i hrabro – rekao je prvi tenisač svijeta.