INDIAN WELLS

Fantastičan uspjeh Petre Martić, Hrvatica nakon gotovo dva sata borbe izborila četvrtfinale Indian Wellsa

U četvrtfinalu će se pokušati revanširati Halep za poraz otprije četiri godine
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 15. ožujak 2022. 21:50

Petra Martić će igrati u četvrtfinalu WTA 1000 turnira u Indian Wellsu, što je njen najbolji rezultat od prošlogodišnjeg polufinala u Rimu.

Dućanka je pobijedila Ljudmilu Samsonovu (WTA 32) sa 7:6(6), 6:4 nakon jednog sata i 55 minuta, a zanimljivo je da će kao i prije četiri godine u Kaliforniji opet igrati protiv Simone Halep u četvrtfinalu. Rumunjka je tada bila prva igračica svijeta, danas je na 26. mjestu. Ona je u rumunjskom derbiju u dva seta nadigrala Soranu Cirsteu.

Martić je odigrala vrlo kvalitetan meč na svom početnom udarcu na kojem je izgubila samo 16 poena i dopustila tek dvije break-lopte. Samsonova je prvu iskoristila da bi s 0:3 stigla na 4:4 u prvom setu, ubrzo je uslijedio napeti tie-break u kojem je Martić zaostajala, ali i prva došla do set-lopte. Realizirala je drugu.

U drugom setu naša je tenisačica imala break-loptu kod 2:2 i 3:3, treću kod 4:4 je pretvorila u servis za pobjedu. Tu je Samsonova priprijetila, 30:40, no Martić nije dopustila komplikacije. Eto je u četvrtfinalu, napredovat će dvadesetak mjesta na rang-listi (bila je 79. uoči turnira) i pokušat će se revanširati Halep za poraz otprije četiri godine.

Tenisačice, 4. kolo: Martić – Samsonova 7:6(6), 6:4, Halep – Cirstea 6:1, 6:4.

Tenisači, 3. kolo: Berrettini – Harris 6:4, 7:5, Kecmanović – Van de Zandschulp 7:6(3), 7:5

16. travanj 2024 14:36