Borna Ćorić

SYLVAIN THOMAS Afp
ATP Dubai

Borna Ćorić poražen u četvrtfinalu: Medvedjev slavio u dva seta i izborio veliki okršaj s Novakom Đokovićem

Bio je to njihov sedmi međusobni susret i treća pobjeda 27-godišnjeg Rusa
Piše: HinaObjavljeno: 02. ožujak 2023. 20:08

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Dubaiju nakon što je u četvrtfinalu izgubio od Rusa Danilla Medvedjeva s 3-6, 2-6.

Rus, koji je trenutačno sedmi tenisač svijeta, je do treće pobjede u sedam međusobnih susreta stigao nakon sat i 22 minute igre.

U prvom setu Medvedjev je napravio dva breaka. Prvog kod 1-1, a potom i pri vodstvu 5-3.

Ćorić je daleko bolje ušao u drugi set. Već u prvoj igri je oduzeo servis suparniku, poveo je 2-0, a potom stao. Rus je nanizao šest gemova za konačnih 6-2 i 2-0 u setovima.

Bio je to njihov sedmi međusobni susret i treća pobjeda 27-godišnjeg Rusa.

Medvedjev će u polufinalu igrati prvog tenisača svijeta Novaka Đokovića koji je sa 6-3, 7-5 pobijedio Poljaka Huberta Hurkacza ostvarivši 20. vezanu pobjedu.

U drugom polufinalu igrat će drugi nositelj turnira Rus Andrej Rubljev te Nijemac Alexander Zverev.

Rubljev je pobijedio Nizozemca Botica van de Zandschulpa sa 6-3, 7-6 (3), dok je Zverev slavio protiv Talijana Lorenza Sonega sa 7-5, 6-4.