CHRISTOF STACHE Afp
BIATLON

Talijanke osvojile svoje povijesno prvo štafetno zlato, najveće favoritkinje uzele brončanu medalju

Šveđanke su morale odraditi čak dva kaznena kruga od po 150 metara uz još 11 promašaja
Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2023. 17:33

Talijanske biatlonke osvojile su povijesno prvo zlato u štafetnoj utrci na svjetskim prvenstvima pobjedom u utrci na 4x6 kilometara na SP u Oberhofu.

Zlato za Italiju osvojile su Samuela Comola, Dorothea Wierer, Hannah Auchentaller i Lisa Vittozzi prvenstveno zahvaljujući sjajnom pucanju u vrlo teškim uvjetima po jakom vjetru. Za 40 pogođenih meta njih četiri su zajedno potrošile tek 42 metka i tako na cilj stigle sa 24.7 sekundi prednosti ispred srebrnih Njemica koje su morale potrošiti šest rezervnih metaka.

Najveće favoritkinje za zlato uoči utrke Šveđanke osvojile su broncu sa 55.7 sekundi zaostatka i to prvenstveno zbog lošeg učinka na strelištu. Šveđanke su morale odraditi čak dva kaznena kruga od po 150 metara uz još 11 promašaja. Još lošiji učinak imale su Norvežanke koje su morale odraditi četiri kaznena kruga, uz dodatnih 13 promašaja, pa su završile na šestom mjestu s 2:20.2 minute zaostatka iza Talijanki.

07. srpanj 2024 20:37