Stefan Kraft

AL BELLO/Getty Images Via Afp
U DRUŠTVU IKONA

Stefan Kraft se podvigom u Holmenkollenu izjednačio s dvije legende skijaških skokova

Drugo mjesto osvojio je Slovenac Anže Lanišek, koji je pobijedio na prvom natjecanju
Piše: Hina/SNObjavljeno: 12. ožujak 2023. 19:15

Austrijanac Stefan Kraft pobjednik je nedjeljnog natjecanja Svjetskog kupa u skijaškim skokovima kojem je domaćin bio norveški Holmenkollen.

Kraft je uvjerljivo pobijedio nakon što je ostvario skokove od 130,5 i 131,5 metara. Skupio je 266,1 bodova što je bilo skoro deset više od drugoplasiranog Slovenca Anžea Lanišeka, koji je dan ranije slavio na prvom natjecanju.

Kraft se 28. pobjedom u karijeri izjednačio s Nijemcem Martinom Schmittom, a 92. postoljem ulovio je još jednu legendu, Poljaka Adama Malysza. Više puta je na postolju stajao samo Janne Ahonen (108).

Treće mjesto osvojio je Poljak Dawid Kubacki koji je za jednu desetinku boda ostao iza Lanišeka.

U Svjetskom kupu vodeći je Norvežanin Halvor Egner Granerud sa 1738 bodova, a slijede Kubacki (1448) i Lanišek (1276).

Turneja "Raw Air", u kojoj Kraft vodi ispred Lanišeka i Graneruda, nastavlja se i sljedeći tjedan. Skakači će u utorak i četvrtak nastupati u Lillehammeru.

20. travanj 2024 03:03