DL

Yohan Blake istrčao 9.82

Ohrabren osvajanjem zlata u južnokorejskom Daeguu, Blake je u svojoj prvoj utrci nakon Svjetskog prvenstva ostvario još jednu pobjedu na 100 metara
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 09. rujan 2011. 01:08

Jamajčanki 21-godišnji sprinter Yohan Blake, aktualni svjetski prvak na 100 metara, pobijedio je na pretposljednjem ovogodišnjem mitingu Dijamantne lige, legendarnom Weltklasseu u Zürichu, u najbržoj disciplini...

Ohrabren osvajanjem zlata u južnokorejskom Daeguu, Blake je u svojoj prvoj utrci nakon Svjetskog prvenstva ostvario još jednu pobjedu na 100 metara. Na Svjetskom prvenstvu mu je ''pomogao'' njegov sunarodnjak i svjetski rekorder u toj disciplini Usain Bolt, koji je bio diskvalificiran. Blake je tada trčao 9.92.

U Zürichu nije bilo Bolta, a Blake je bio još brži, te je s vremenom 9.82 ostvario svoj osobni rekord.

- Osjećam da sam brz. Želio sam pokazati ljudima za što sam sposoban, da mogu dobro trčati pod pritiskom – izjavio je Blake.

Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnjak Asafa Powell s vremenom 9.95. Powell je zbog ozljede u preponama odustao od Svjetskog prvenstva. S ozljedom se mučio i u Zürichu. Vodio je na polovici utrke, ali je u drugom dijelu bilo vidljivo da ne može pružiti svoj maksimum.

- Nisam želio forsirati i riskirati ponovnu ozljedu – objasnio je Powell.

Amerikanac Walter Dix, osvajač srebra na Svjetskom prvenstvu, bio je treći u ovoj utrci (10.04), dok je Kim Collins iz St. Kittsa i Nevisa, vlasnik svjetske bronce, ovoga puta bio tek peti (10.09).

Na Weltklasseu je nastupilo 19 atletičara koji su osvojili zlato na Svjetskom prvenstvu. Među njima je bio i Grenađanin Kirani James koji je u utrci na 400 metara, kao i u Daeguu, bio brži od aktualnog olimpijskog pobjednika, Amerikanca LaShawna Merritta i pobijedio ga. James je trčao 44.36 a Merritt 44.67.

Među aktualnim svjetskim prvacima koji su pobijedili i na ovome natjecanju našle su se i Australka Sally Pearson na 100 metara prepone (12.52), Ruskinja Marija Savinova na 800 metara (1:58.27) i Kenijka Vivian Jepkemoi Cheruiyot na 5.000 metara (14:30.10).

Ruskinja Jelena Isinbajeva opet nije pobijedila u skoku s motkom. Osvojila je tek treće mjesto (4.62), a pobijedila je Amerikanka Jennifer Suhr s rezultatom 4.72.

23. rujan 2024 13:24