Nikola Miljenić

IMAGO/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
EUROPSKO PRVENSTVO U BEOGRADU

Miljenić osigurao mjesto u finalu na 50 metara leptir, Barčot zauzeo sedmo mjesto na 400 metara mješovito

U polufinalu je Miljenić ostvario tri stotinke bolji rezultat od dosadašnjeg osobnog rekorda
Piše: HinaObjavljeno: 17. lipanj 2024. 19:15

Hrvatski plivač Nikola Miljenić plasirao se u finale discipline 50 metara leptir na Europskom prvenstvu u Beogradu, on je u polufinalu ostvario sedmo vrijeme s osobnim rekordom od 23.34 sekundi.

U polufinalu je 26-godišnji Miljenić ostvario tri stotinke bolji rezultat od dosadašnjeg osobnog rekorda kojega je postavio ranije ove godine, no za nacionalnim rekordom Duje Draganje i dalje "kasni" 31 stotinku.

Najbrži u polufinalu bio je Grk Stergios Marios Bilas sa 23.06.

Finale utrke na 50m leptir na programu je u utorak od 18.37 sati.

Mladi, 18-godišnji Juraj Barčot u finalu utrke na 400 metara mješovito zauzeo je sedmo mjesto. On je u finalu plivao 4:21.52 minuta. odnosno 56 stotinki sporije no u jutarnjim kvalifikacijama, odnosno 82 stotinke sporije od hrvatskog rekorda kojega je postavio prošlog mjeseca.

Zlato je sa 4:10.83 osvojio Grk Apostolos Papastamos dok su srebro i broncu osvojili Mađari Balazs Hollo te Gabor Zombori sa 4:11.51, odnosno 4:11.70.

Kasnije u ponedjeljak u finalu štafetne utrke na 4x200 metara slobodno za plivače nastupit će i hrvatska reprezentacija u sastavu Niko Janković, Vili Sivec, Marin Mogić i Karlo Perčinić.

17. lipanj 2024 19:18