Istvan Marton Szivos of Hungary (C) celebrates his goal in front of Serbia's Filip Filipovic (1R), Vanja Udovicic (R) and Zivko Gocic (L) during their European Waterpolo Championships first round group match in Mladost swimming pool in Zagreb, on August 30, 2010. AFP PHOTO/ HRVOJE POLAN
SRBIJA

Veliki preokret za finale!

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 26. srpanj 2014. 01:34

Srpska vaterpolska reprezentacija plasirala se u finale Europskog prvenstva koje se održava u Budimpešti. U polufinalu je svladala Crnu Goru s 10-9. Imali su Crnogorci sve u svojim rukama, u nekoliko su navrata vodili s četiri gola prednosti, ali na kraju će umjesto finala, igrati u dvoboju za treće mjesto.

Furiozno je Crna Gora krenula u utakmicu i povela s 5-1. U drugoj je četvrtini vodila sa 7-3, a na početku treće i s 8-4. No, tada je krenuo pad i Srbi su se s tri uzastopna pogotka vratili u igru. U posljednju je dionicu Crna Gora ipak ušla s prednošću 9-7, ali do kraja više nije zabila nijedan gol. Branitelji naslova su zadnju četvrtinu riješili u svoju korist s 3-0 i plasirali se u finale u kojem će igrati protiv domaćina Mađara koji su ranije svladali Italiju s 8-7.

Kod Srba je najefikasniji bio Stefan Mitrović s tri gola, a kod Crnogoraca je isti broj pogodaka postigao Nikola Janović.